Społeczne

Pomogą bliźniakom jadąc trasą w kształcie serca. Ruszyła akcja Pomaganie za jechanie!

2024-01-16 10:30:00 redakcja@calisia.pl

Przed nami 6. edycja akcji charytatywnej ,,Pomaganie za jechanie"! Jak co roku, kilkunastu śmiałków pokona tysiące kilometrów na rowerach, by zebrać środki na leczenie oraz rehabilitację dzieci. Ile kilometrów wykręcą pasjonaci dwóch kółek? Dla kogo pojadą?

Pomaganie za jechanie, fot. calisia.pl
Pomaganie za jechanie, fot. calisia.pl

To już 6. edycja akcji Pomaganie za jechanie. Do tej pory uczestnikom tej inicjatywy udało się przejechać łącznie ponad 10. tys. kilometrów, dzięki czemu uzbierali ponad 110 tys. zł i pomogli 17 chorym, którzy potrzebowali wsparcia finansowego na leczenie i rehabilitację. 

- Grupa szaleńców, którzy jeżdżą na rowerach, którzy to uwielbiają, którzy czerpią z tego ogromną radość podczas podróży i wypraw pomyślała sobie, żeby zamienić te wyprawy w cel charytatywny i pomóc potrzebującym dzieciom i nie tylko – mówi Michał Majchrzak, pomysłodawca akcji Pomaganie za Jechanie.

W tym roku organizatorzy postanowili wesprzeć swoją akcją rodzeństwo: Dominikę i Dawida – bliźnięta z Jedlca w gminie Gołuchów, którzy od urodzenia są niepełnosprawni. 

- Dominika i Dawid urodzili się w 2004 roku w 28. tygodniu ciąży. Było sporo komplikacji okołoporodowych, te wszystkie powikłania doprowadziły do następstwa, jakim jest upośledzenie w stopniu głębokim. Dowiedzieliśmy się o tych dzieciach od zaprzyjaźnionego fizjoterapeuty – Marka, który pracuje w Alimed Fizjoterapia w Kaliszu. Oni znają te dzieci bardzo dobrze, ponieważ pracują z nimi bardzo długo i wiedzą, że rodzice są bardzo skromnymi ludźmi, radzą sobie na swój własny rachunek, starają się robić wszystko, aby tym dzieciom pomóc, ale fizjoterapeuci wiedzą, że te potrzeby są dużo większe, głównie potrzeby finansowe, które przekładają się na leki, opatrunki, rehabilitacje, leczenie, diagnostykę, wyjazdy do specjalistów – tłumaczy Michał Majchrzak.

Wydatki na leczenie dzieci są ogromne, dlatego rowerzyści w ramach akcji Pomaganie za jechanie będą mieć do pokonania aż 1800 km w przeciągu kilkunastu dni. Uczestnicy wyruszą w drogę tradycyjnie w lipcu

Wyjątkowość akcji polega również na nietypowej trasie, która w tym roku została zaplanowana tak, by przypominała swoim kształtem serce. 

- Stwierdziliśmy, że wszyscy ludzie, którzy jeżdżą w naszej ekipie mają wielkie serca to ułóżmy trasę w kształcie serca. A z racji, że większość z nas mieszka w Kaliszu lub w pobliżu Kalisza i mamy tutaj możliwość bardziej nagłośnić naszą akcję to meta będzie właśnie tutaj. A startować będziemy w Kędzierzynie Koźlu. Jedna ekipa pojedzie w prawo, druga w lewo i serduszko złączy się w Kaliszu – mówi Maciej Leśniewski, jeden z uczestników akcji „Pomaganie za jechanie”. 

Jak można włączyć się w akcję?

  • poprzez wsparcie finansowe, dokładnie przelew na utworzone przez nas specjalne konto do zbiórki (konto pojawi się w drugiej połowie czerwca 2024, dla sponsorów konto będzie dostępne szybciej)
  • poprzez przekazanie gadżetu, vouchera związanego z Państwa działalnością, rzeczy te wystawimy na specjalne licytacje, z których dochód w 100% zostanie przekazany na konto zbiórki.
  • ogromnym wsparciem jest również polubienie fanpaga Pomaganie za Jechanie
  • organizatorzy zapraszają również osoby posiadające firmy, aby zostały sponsorem, za dobrowolną wpłatę na konto, a w zamian oferują: logo na plakacie, który pojawia się w mediach (gazety, strony internetowe), specjalne podziękowania z oznaczeniem na naszym Facebooku i Instagramie, logo na plakacie, który umieszczamy na sakwach rowerowych, które podczas podróży widzi cała Polska, umieszczenie logo na naszej stronie www.pomaganiezajechanie.org, umieszczenie logo na koszulce wyjazdowej w której jesteśmy podczas wyprawy (nie wszyscy uczestnicy wyprawy mają koszulki wyjazdowe ), a na koniec akcji mała niespodzianka od ekipy.
  • jest również możliwość zostania „sponsorem specjalnym” – jeśli na konto naszych bohaterów przekażą Państwo ponad 2 tysiące złotych, to utworzymy wtedy specjalne wydarzenie. Podczas tej inicjatywy nasi obserwujący będą zbierać określoną ilość kilometrów z różnych aktywności.
 
 
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować