Społeczne

Policjanci zabezpieczyli pół tony nielegalnego tytoniu

2024-06-10 08:00:00 red. za KMP Kalisz

Blisko pół tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na podstawie wstępnych wyliczeń funkcjonariusze ustalili, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek to skarb państwa straciłby ponad 400 tysięcy złotych z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prowadzą regularne działania, które mają na celu zwalczanie handlu nielegalnymi towarami. Nieumundurowani funkcjonariusze cyklicznie pojawiają się m.in. na placach targowych, bazarach i giełdach, zlokalizowanych na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Głównym celem kontroli jest wyeliminowanie nielegalnego obrotu wyrobami akcyzowymi. Podczas tego typu działań funkcjonariusze interesują się nie tylko przemycanymi papierosami czy alkoholem, ale także nielegalnie sprzedawanymi lekarstwami, czy przedmiotami z podrobionymi znakami towarowymi.

Podczas jednej z ostatnich realizacji policjanci zabezpieczyli papierosy oraz tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie do policyjnego depozytu trafiło ponad 2 tys. sztuk papierosów oraz ponad 420 kilogramów tytoniu. Wszystkie zabezpieczone towary nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy.

W związku z tą sprawą zarzuty usłyszały dwie osoby. 68-letni mężczyzna i 52-letnia kobieta. Grozi im wysoka grzywna.

Na podstawie wstępnych wyliczeń ustalono, iż szacunkowa wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, sięga kwoty ponad 400 tysięcy złotych.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować