Pojedynek na ryby - PKS kontra KLA

2012-08-02 11:43:04 BIM

Jerzy Matysiak zwyciężył w I Integracyjnych Spławikowych Zawodach Wędkarskich PKS-KLA. Udało mu się złowić ryby o łącznej masie ponad 4 kg. Wędkarze rywalizowali ze sobą nad zbiornikiem w Białej Panieńskiej.

Juliusz Kowalczyk
Dwudziestu pasjonatów łowienia ryb przez cztery godziny wyciągało z wody karpie, amury i sumiki. O wielkości połowu najbardziej decydowało szczęście – w tym przypadku do wylosowania korzystnego łowiska.
Zwycięzcą został Jerzy Matysiak, który wyciągnął ryby o łącznej masie 4,02 kg. Drugie miejsce zajął Kazimierz Ligocki, który złowił karpia o wadze 2,24 kg. Była to największa ryba zawodów. Na najniższym stopniu podium stanął Bernard Graczyk, którego połów ważył 1,58 kg.
Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody. Wędkarzy, którzy mogli pochwalić największymi połowami, dekorowali przedstawiciele kierownictwa Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego z prezesem Jerzym Walczyńskim na czele.