Motoryzacja

Plaga groźnych wypadków w miejscowości Dębe. Wójt wnosi o przebudowę skrzyżowań

2022-12-02 14:30:00 red.

W związku z częstymi zdarzeniami drogowymi, w tym śmiertelnymi na drodze wojewódzkiej 470 w miejscowości Dębe w powiecie kaliskim i tym rejonie, Wójt Gminy Żelazków wnosi o przebudowanie trzech skrzyżowań. 

fot. BK
fot. BK

Wójt Gminy Żelazków zaniepokojony częstymi zdarzeniami drogowymi oraz wypadkami na drodze wojewódzkiej nr 470 w miejscowości Dębe wnosi do Rejonu Dróg Wojewódzkich w Kole o przebudowę następujących skrzyżowań celem zwiększenia bezpieczeństwa i upłynnienia ruchu drogowego.

1. Jadąc od Beznatki z drogą gminną nr 4720P,

2. z drogą powiatową nr 4609P,

3. z drogą powiatową nr 4586P.

Należy zaznaczyć, iż po ostatniej przebudowie w/w drogi wojewódzkiej od miejscowości Prażuchy Nowe do Kamienia zdarzeń drogowych jest znacznie mniej. W przekonaniu Gminy Zelazków niezbędnym jest budowa wysepek z możliwością skrętu w lewą stronę oraz prawo skrętów do dróg wymienionych na wstępie. Inwestycja ta znacznie zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, jak również upłynni ruch w godzinach szczytu komunikacyjnego. Mając na względzie bezpieczeństwo i nasilenie ruchu na drodze wojewódzkiej nr 470 prosimy o ujęcie w przyszłorocznym budżecie wnioskowanej inwestycji - informuje Wójt Michał Kraszkiewicz. 

Przypomnijmy, że do ostatniego wypadku drogowego w miejscowości Dębe na DW 470 doszło 12 listopada. Zderzył się bus z pojazdem osobowym. Jedna osoba zginęła, 8 zostało poszkodowanych. Pisaliśmy o tym https://calisia.pl/smiertelny-wypadek-w-miejscowosci-debe-8-osob-przewiezionych-do-szpitali,59487

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować