Zdrowie

Piknik na kaliskiej porodówce [Zdjęcia]

2021-09-20 10:09:26 red

Zwiedzanie bloku porodowego, wykłady na temat pielęgnacji skóry czy pierwszej pomocy u noworodka to niektóre z punktów pikniku, który odbył się w sobotę w Wojewódzkim Szpitalu Matki i Dziecka przy ul. Toruńskiej w Kaliszu.

fot. MW
fot. MW

- Piknik „Zapraszamy przyszłe mamy” to inicjatywa oddolna personelu szpitala położniczo-ginekologicznego przy ul. Toruńskiej – mówi dyrektor szpitala w Kaliszu Radosław Kołaciński – W ten sposób chcemy zachęcić przyszłe mamy oraz ich partnerów do zobaczenia tego jak wygląda ścieżka, kiedy mama chciałaby u nas urodzić – dodaje.

W sobotę wszyscy przybyli mogli zobaczyć m.in. izbę przyjęć oraz niedostępny na co dzień blok porodowy. Odbywały się też wykłady „Co warto wiedzieć o krwi pępowinowej?”, „ Pielęgnowanie skóry noworodka. Bepanthen – więcej niż myślisz”, „Dlaczego warto karmić piersią?” czy „Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach u dzieci”.

Wydarzenie ma się odbywać cyklicznie. Szpital chce także rozpocząć cykl wydarzeń zdrowotnych pn. "Białe niedziele"

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ