Pielgrzymi wyruszyli z Kalisza na Jasną Górę! [Dużo zdjęć]

2022-08-09 10:31:15 red

Blisko 500 pielgrzymów z pieśnią na ustach wyruszyło w ramach 385. Kaliskiej i 31. Diecezjalnej pielgrzymki z Kalisza na Jasną Górę.

fot. MW
fot. MW

9 sierpnia w formie tradycyjnej wyruszyła 385. Kaliska i 31. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Po godzinie 8:00 rano na Lisie tradycyjnie biskup kaliski błogosławił poszczególne grupy pielgrzymów.

- Proszę żebyśmy razem modlili się w intencji rodzin. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest „Wszystko zaczyna się w rodzinie”, dlatego proszę módlcie się za wasze rodziny, o błogosławieństwo, o potrzebne łaski. Prosiłbym, abyście modlili się także za inne rodziny, a szczególnie za te które mają jakieś trudności – mówił do pielgrzymów biskup Damian Bryl, dodatkowo poprosił o modlitwę w intencji zakończenia wojny w Ukrainie oraz za ofiary i rannych w wypadku polskiego autobusu w Chorwacji.

Już po raz piąty kierownikami Kaliskiej i Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę są ks. Rafał Grzęda i ks. Szymon Rybak.

Tegoroczna pielgrzymka odbywa się pod hasłem: „Wszystko zaczyna się w rodzinie”.

Jak co roku pielgrzymom towarzyszy grupa złota, którą organizuje Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej. W czasie trwania pielgrzymki każdego dnia będą odbywać się spotykania o godz. 20.30 w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie będzie czas na konferencję, modlitwę, śpiew. Całość będzie kończyć się Apelem Jasnogórskim.

Uroczyste zawiązanie kolumny pielgrzymki nastąpi 13 sierpnia po Mszy św. w Kłobucku. Stamtąd pielgrzymi zwartą grupą pójdą na Jasną Górę, gdzie ok. godz. 17.45 zostaną powitani przez biskupa pomocniczego Łukasza Buzuna.

16 sierpnia po Mszy św. porannej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej pielgrzymi wyruszą w drogę powrotną.

Do Kalisza pątnicy dotrą 19 sierpnia. O godz. 16.30 zostaną powitani przy kościele św. Gotarda przez bpa Damiana Bryla, skąd przejdą do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, gdzie pielgrzymkę zakończy Msza św. o godz. 17.00 pod przewodnictwem biskupa kaliskiego.

Piesza Pielgrzymka Kaliska zyskała miano najstarszej w Polsce. Dzięki dokumentom przechowywanym w jasnogórskim archiwum można stwierdzić, że mieszkańcy Kalisza od 385 lat pielgrzymują nieprzerwanie na Jasną Górę.

Kiedy i gdzie oglądać transmisje z pielgrzymki?

Wydarzenie transmitować będzie telewizja internetowa Dom Józefa - https://domjozefa.tv

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować