Zdrowie

Patomorfologia kaliskiego szpitala z nowym sprzętem

2022-11-14 20:00:00 red za fb/Szpital Kalisz

W poniedziałek do Zakładu Patomorfologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu, zostały dostarczone dwa nowe urządzenia - stacja do zatapiania materiałów tkankowych oraz nakrywarka do szkiełek. Łączny koszt nowego sprzętu to ponad 200 tysięcy złotych.

fot. fb/Szpital Kalisz
fot. fb/Szpital Kalisz

Oba sprzęty zostały dostarczone przez firmę PIK INSTRUMENTS. Pierwsze urządzenie to nowoczesna stacja do zatapiania materiałów tkankowych. - Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, urządzenie cechuje się wyjątkowo wydajnym systemem pracy, jest też odporne na działające środki laboratoryjne. Dzięki modularnej budowie, użytkownik może rozpocząć niezależne od siebie procesy analizy, zgodnie z aktualnymi potrzebami. Koszt nowoczesnej stacji do zatapiania materiałów TES VALIDA to nieco ponad 57,5 tysiąca złotych – informuje kaliski szpital.

Drugie urządzenie dla to nakrywarka do szkiełek. - Urządzenie wykorzystywane będzie do usuwania przetworzonych szkiełek mikroskopowych, w trakcie trwającego procesu. Budowa aparatury pozwala na łatwe programowanie procesów oraz dostosowanie szybkości tzw. nakrywania. Koszt nakrywarki do szkiełek, to nieco ponad 150 tysięcy złotych – przekazuje szpital

Zakup sprzętu był możliwy dzięki dotacji z Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, w wysokości 206 tysięcy złotych. Wkład własny szpitala wyniósł niespełna 2 tysiące złotych.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować