Kultura

Otwarcie wystawy w Galerii Szatnia MDK

2023-09-20 19:00:00 MDK Kalisz

Galeria SZATNIA MDK zaprasza na otwarcie wystawy PORTRET GROTESKOWY W GRAFICE JULII GÓRECKIEJ, które odbędzie się w środę, 27 września, o godzinie 17.00.

MDK Kalisz
MDK Kalisz

Julia Górecka, autorka prezentowanej wystawy jest uczennicą w klasie naturalnej III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu Urodziła się w Kaliszu, obecnie jest związana ze Stawiszynem. Zainteresowanie rysunkiem i operowanie kreską bez używania kolorów, fascynowało ją od najwcześniejszego dzieciństwa. Już w okresie przedszkolnym nauczyciele zwracali uwagę na jej rysunki. Przez kilka lat postaci z bajek oraz historyjki komiksowe przeważały w powstających obrazkach.

W wieku siedmiu lat rozpoczęła naukę na zajęciach plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu, którą odbywała pod kierunkiem Bogusławy Krassowskiej-Kowalczyk, a przez ostatnie dwa lata pod kierunkiem Janusza Lewandowskiego. Kilkakrotnie była nagradzana i wyróżniana w konkursach szkolnych oraz w kaliskim MDK. Ma na swoim koncie dwie wystawy indywidualne. Pierwsza z nich zatytułowana,,Rysunki i grafiki Julii Góreckiej", została zorganizowana w 2016 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zbiersku pod patronatem burmistrza Gminy i Miasta Stawiszyna, Justyny Urbaniak. W kolejnym roku wystawa poszerzona o nowe prace przywędrowała do kaliskiej Galerii Szatnia MDK.

Obecnie większość prac wykonuje techniką komputerową. Prezentowana wystawa obejmuje około czterdziestu grafik, na które składają się „portrety groteskowe" zainspirowane własną wyobraźnią, grami komputerowymi, a także pomysłami zaczerpniętymi z najbliższego otoczenia.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować