Kultura

Orkiestry Dęte opanowały Koźminek! [zdjęcie]

2024-06-10 17:00:00 Tomasz Potemkowski Dyrektor GBiCK w Koźminku

W niedzielne popołudnie, 9 czerwca, park przy Dworze w Koźminku tętnił życiem i muzyką. Idealna pogoda sprzyjała licznym atrakcjom, które przyciągnęły mieszkańców i gości na Dzień Dziecka oraz XIV Spotkanie Dęciaków.
 

fot. Tomasz Potemkowski
fot. Tomasz Potemkowski
Wystąpiły: Orkiestra Dęta przy Gminnym Ośrodku Kultury w Choczu, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Rajsko, Orkiestra Dęta OSP Blizanów.
 
Gospodarzem wydarzenia była Miejsko-Gminna Orkiestra Dęta z Koźminka, która również zachwyciła publiczność swoim występem. Dodatkowo, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Koźminku zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, wprowadzając zgromadzoną publiczność w prawdziwie radosny nastrój.
 
Impreza obfitowała w atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych uczestników. Wielką popularnością cieszyła się loteria fantowa z cennymi nagrodami. Dzieci miały do dyspozycji dmuchańce, a ich uśmiechy świadczyły o świetnej zabawie.
 
Na terenie parku można było skosztować przysmaków z foodtrucków, które serwowały różnorodne dania i przekąski. Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji, takich jak pokaz ptaków drapieżnych. Strażacy z OSP zaprezentowali dwa samochody strażackie, które wzbudziły zainteresowanie nie tylko najmłodszych. Ponadto, uczestnicy mogli popływać łódką po stawie w parku, co dodało wyjątkowego uroku temu wydarzeniu.
 
 
Organizatorzy i podziękowania

Organizacja tak udanego wydarzenia była możliwa dzięki wspólnemu wysiłkowi Miejsko-Gminnej Orkiestry Dętej w Koźminku, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Koźminku oraz Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Koźminku. Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Gminy Koźminek i Południowo-Wielkopolski Związek Chórów i Orkiestr.

Dzień Dziecka i XIV Spotkanie Dęciaków w Koźminku było wyjątkowym dniem pełnym muzyki, zabawy i wspólnego świętowania. Cudowna pogoda dodatkowo podkreśliła radosny charakter imprezy, która na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować