Organizacje Pozarządowe w jednym miejscu

2014-04-03 19:51:00 Ania

Dziś oficjalnie w budynku kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości zostało uruchomione Centrum Organizacji Pozarządowych. Projekt ma ulepszyć system współpracy między Miastem i działaczami z kaliskich organizacji. Na ten cel zostanie przeznaczonych blisko 380 tysięcy złotych.

fot. Wacław Nowak
fot. Wacław Nowak

Wolontariusze i pracownicy NGO będą mogli korzystać z porad ekspertów ds. pozyskiwania dofinansowań. W placówce prowadzone będą liczne szkolenia i konsultacje. Realizacja rozpocznie się w 2014 r. i potrwa do 2015 r.

W naszym mieście zarejestrowanych jest trzysta organizacji pozarządowych. Przy czym aktywnych jest około stu. Z myślą o usprawnieniu działalności i zaktywizowaniu tych podmiotów samorząd podjął już wiele działań. Powołane zostało Biuro Obsługi Inwestora i Partnera Społecznego, które współpracuje z organizacjami. Rocznie miasto przeznacza na wsparcie działalności NGO blisko 3 miliony złotych. Teraz, dzięki dofinansowaniu projektu powstało Centrum Organizacji Pozarządowych, w którym prowadzone będzie wsparcie szkoleniowe, doradcze – w zakresie finansowym, prawnym i projektowym – wyjaśnia wiceprezydent Dariusz Grodziński.

Projekt „Wspólnie budujmy kapitał społeczny Kalisza – wdrożenie standardów współpracy NGO i JST” został opracowany przez Biuro Obsługi Inwestora i Partnera Społecznego w partnerskiej współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP w Lesznie.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować