Sport

Ogólnopolskie Regaty Windsurfingowe - Kalisz 2023

2023-06-05 19:00:00 WKST

W dniach 2-4.06 zalew Szałe k. Kalisza stał się kolorową areną żeglarska, a to wszystko za sprawą kolejnej edycji Ogólnopolskich Regat Windsurfingowych - Kalisz 2023 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza Krystiana Kinastowskiego, którego organizatorem jest Uczniowski Jacht Klub Sportowy „ Szturwał” z Kalisza.

WKST
WKST

Na starcie stanęło 73 zawodników z czołowych klubów z Polski: AZS Poznań, GKŻ Gdańsk, Giżycka Grupa Regatowa, MKS 2 Warszawa, SKŻ Sopot, MOS 2 Warszawa oraz gospodarze UJKS „ Szturwał” Kalisz. Uroczyste rozpoczęcie regat odbyło się tuż przy akwenie, gdzie przez kolejne dni kibice mogli podziwiać zmagania zawodników.

Podczas trzech dni regat warunki wiatrowe nie były w tym roku bardzo sprzyjające. Wiatr wiejący bardzo kapryśnie nie zachwycał również mocą, dlatego w najbardziej widowiskowej „latającej” klasie IQ Foil oraz FWF zawodnikom udało się rozegrać jedynie dwa wyścigi w locie. Zdecydowanie lepiej w takich warunkach odnajduję się klasa Techno 293 gdzie zawodnicy mogli wykazać się taktyką, siłą i wytrzymałością podczas pracy na wodzie.

Statuetki i nagrody wręczyli podczas zakończenia Grzegorz Kulawinek wiceprezydent Miasta Kalisza oraz Dorota Kobza inspektor w Wydziale Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Kaliszu.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować