Społeczne

Obywatelskie zatrzymanie na al. Wolności. 54- latek twierdził, że jest po udarze. Wydmuchał 2,5 promila.

2022-11-17 20:17:23 red

Do niecodziennej sytuacji doszło w czwartek wieczorem na al. Wolności w Kaliszu. Na niebezpieczną jazdę kierowcy Mercedesa, który zaczął jechać pod prąd zareagowali inni uczestnicy ruchu. Zatrzymany 54-latek twierdził, że jest po udarze. W ramach pomocy zadzwoniono pod numer 112. Po przyjeździe na miejsce karetki medycy szybko zorientowali się, że kaliszanin jest pod wpływem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policję wskazało 2,5 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy. A sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

fot. MW
fot. MW

Do zdarzenia doszło na al. Wolności w Kaliszu w czwartek, 17 listopada około godz. 18.00 - Kierujący pojazdem marki Mercedes mieszkaniec Kalisza w wieku 54-lat jadąc al. Wolności zjechał na pas ruchu przeznaczony do jazdy w kierunku przeciwnym. Wzbudziło to zainteresowanie innych kierujących. Jeden z nich podszedł do kierowcy i zabrał mu kluczyki. 54-latek poinformował go, że jest po udarze. Zadzwoniono pod numer 112. Na miejsce zostało skierowane pogotowie, a w związku z tym, że pojazd utrudniał ruch również policja – informuje asp. Konrad Kaźmierczak z zespołu prasowego KMP w Kaliszu, który dodaje, że kierowca Mercedesa jechał drogą od Villi Calisia i skręcił w lewo.

Jednak kierowca Mercedesa kłamał co do swojej choroby – Załoga pogotowia szybko zorientowała się, że to nie jest udar. Policjanci poddali badaniu 54-latka na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że ma 2,5 promila w wydychanym powietrzu – dodaje asp. Konrad Kaźmierczak

Mężczyzna został przewieziony na komendę. Policja wykonuje dalsze czynności w tej sprawie. Całe szczęście mimo lekkomyślnego zachowania kierowcy nikomu postronnemu nic się nie stało. 54-latek podróżował sam. - Mężczyzna stracił prawo jazdy – mówi asp. Konrad Kaźmierczak. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować