Społeczne

O swoim starcie z list Koalicji Obywatelskiej dowiedzieli się...z mediów. Kandydat Mariusz Drzewiecki: sprawa powinna trafić do sądu koleżeńskiego KO

2024-02-22 10:30:00 BK

13 lutego podczas konferencji prasowej Koalicja Obywatelska przedstawiła listę kandydatów do Rady Miasta Kalisza. Wśród nich znaleźli się sportowcy, aktywiści i przedsiębiorcy - łącznie 31 osób. Kiedy informacja trafiła do mediów, w sieci zawrzało. 8 zaprezentowanych kandydatów było zaskoczonych swoją obecnością na listach. Skąd to nieporozumienie i jak wyjaśnia to KO?

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Rada Powiatowa Koalicji Obywatelskiej ustaliła listy kandydatów i kandydatek na radnych do Rady Miasta Kalisza. 13 lutego podczas konferencji prasowej Koalicji Obywatelskiej w Kaliszu poznaliśmy nazwiska 31 osób. Blisko połowę stanowią kobiety.

- Te listy są bardzo otwarte, obywatelskie, zrównoważone. Są wśród nich członkowie partii, działacze a także kandydaci bezpartyjni. Mamy 7 samorządowców z doświadczeniem, 5 obecnych radnych i 2 byłych radnych, 5 przedstawicieli rad osiedlowych, 4 aktywistów z KOD i Obywateli RP, 4 pracowników służby zdrowia,, utytułowanych sportowców, trenerów, ludzi ze świata kultury i sztuki, przedsiębiorców i ludzi związanych z edukacją oraz oświatą - mówił Dariusz Grodziński, przewodniczący klubu KO w Kaliszu.

Po transmisjach na żywo z konferencji KO i pierwszych publikacjach w mediach, na portalach społecznościowych zawrzało. Odezwali się zbulwersowani kandydaci z przedstawionych list, twierdząc, ze nikt z nimi takich ruchów i decyzji nie ustalał. Swoje oświadczenie w tej sprawie wydał jeden z kandydatów z Okręgu nr 3 Mariusz Drzewiecki.

- Złożyłem swój akces i chęć zaangażowania się w kampanię wyborczą, poprzez Panią Poseł Karolinę Pawliczak. Zgłosiłem również gotowość startu w wyborach. Oczekując na stosowne rozmowy o roli jaką mam pełnić w tej kampanii i czekając na informacje z jakiego okręgu i miejsca mam startować, przygotowywałem się do niej. Informacji takiej się nie doczekałem. Ku mojemu zaskoczeniu o swoim starcie i miejscu na liście dowiedziałem się z konferencji i prezentacji multimedialnej. Odbyło się to bez mojej zgody i aprobaty. Uważam, że takie zachowania i działania są niepoważne, nieodpowiedzialne i podważają powagę wydarzenia jakim są wybory samorządowe. Osoba lub osoby odpowiedzialne za takie działania powinny być odsunięte od pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji jak tworzenie list wyborczych a sprawa powinna trafić do sądu koleżeńskiego Koalicji Obywatelskiej. Tak nieodpowiedzialne działania dyskredytują formacje w oczach wyborców, mieszkańców Kalisza oraz wpływają destrukcyjnie na kampanię wyborczą kandydata Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta Miasta Kalisza - komentuje sytuacje Mariusz Drzewiecki.

Wśród zaskoczonych kandydatów, którzy nie zatwierdzili swojej obecności na listach KO są m.in. Agnieszka Świderska, Aneta Szczepanowska, Mirosław Nagórny, Katarzyna Urbaniak, Jakub Kubiak, Maciej Michalski i Kinga Pietrzak.

Koalicja Obywatelska nei chce komentować jak doszło do tak poważnych nieporozumień i kto ostatecznie znajdzie się na listach. Jak twierdzą, sprawa jest w toku a o wszystkim poinformują niebawem.
 
- Przy rejestracji list pokażemy jak się wzmocniliśmy. Teraz mamy więcej silnych kobiet, więcej kandydatur obywatelskich, więcej doświadczonych samorządowców. Pojawili się dyrektorzy szkół, animatorzy kultury, znani muzycy, instruktorka. harcerstwa. Szczegóły wkrótce - skomentował enigmatycznie Dariusz Grodziński, Przewodniczący Klubu KO w Kaliszu.
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować