Społeczne

Nowy sprzęt od WORDu dla kaliskich policjantów

2024-02-13 12:00:00 red. za KMP Kalisz

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu chętnie wspiera wszelkie inicjatywy, które policjanci podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Tym razem, Dyrektor Sławomir Chrzanowski przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu insp. Dariusza Bieńka dwa urządzenia "iBlow" do badania stanu trzeźwości oraz 6 dysków sygnalizacyjnych M-Flare, które będą wykorzystywane podczas obsługi zdarzeń drogowych.

KMP Kalisz
KMP Kalisz

Współpraca Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu ma już wieloletnią tradycję. Obie instytucje działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, wspólnie przeprowadzając kampanie profilaktyczne skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Niestety pomimo różnego rodzaju akcji informacyjnych dotyczących trzeźwości zdarzają się nadal kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Ich nieodpowiedzialne zachowanie, może być przyczyną tragedii na drodze, dlatego policjanci konsekwentnie eliminują z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. Realizacja tego celu jednak nie byłaby możliwa bez odpowiedniego sprzętu, dlatego WORD w Kaliszu wsparł działania policjantów i doposażył ich w nowoczesne urządzenie do badania stanu trzeźwości – „iBlow”. Na co dzień alkomaty będą wykorzystywane przez policjantów z drogówki podczas działań przeprowadzanych na drogach miasta i powiatu kaliskiego.

Dodatkowo dyrektor WORD, przekazał funkcjonariuszom z drogówki 6 dysków sygnalizacyjnych M-Flare, które będą wykorzystywane podczas obsługi zdarzeń drogowych.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować