Zdrowie

Nowy ambulans dla kaliskiego szpitala!

2023-07-20 13:30:00 Magdalena Kostera za fb/Szpital Kalisz

W czwartek kaliski okrąglak poinformował, że firma Toyota Mikołajczak Kalisz dostarczyła nowy samochód do transportu pacjentów dializowanych. Była to miła niespodzianka, bowiem firma miała czas do połowy listopada tego roku, a tymczasem wywiązała się z wygranego przetargu po niewiele ponad 1,5 miesiąca.

fot. fb/Szpital Kalisz
fot. fb/Szpital Kalisz

- Nowe auto zapewni pacjentom nie tylko odpowiedni komfort dojazdu na dializy, ale i bezpieczeństwo – podkreśla dr n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor WSZ w Kaliszu.

Auto Toyota Proace Verso Furgon mieści jednorazowo 8 pasażerów oraz kierowcę. Posiada też wyposażenie zgodne z przepisami regulującymi kwestie pacjentów dializowanych. Nowy samochód pozwoli na usprawnienie szpitalnego transportu do stacji dializ. Umożliwi lepsze wykorzystanie pojazdów dla potrzeb pacjentów leżących, jak i tych, którzy mogą podróżować w pozycji siedzącej.

Samochód kosztował 304 487 złotych brutto, a jego zakup możliwy jest dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Jak informuje kaliski szpital, obecnie jest w nim regularnie dializowanych 80 Pacjentów. Blisko 60 osób korzysta regularnie z transportu zapewnianego przez szpital. Pacjenci dializowani są 3 razy w tygodniu. Dotychczas szpital korzystał z dwóch samochodów przeznaczonych właśnie do przewozu pacjentów dializowanych. Każde z aut pracujących na 3 zmiany, przejeżdżało w sumie około 20 tysięcy kilometrów miesięcznie.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować