Kultura

Nowoczesne Green Studio w ODN. Oficjalne otwarcie [zdjęcia]

2019-09-13 13:30:00 BK

Specjalne studio do produkcji obrazu, filmu i audycji dźwiękowych powstało w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Wrocławskiej. Będą korzystać z niego uczniowie, praktykanci, nauczyciele i wszyscy, którzy interesują się tą dziedziną. Koszt inwestycji to blisko 150 tys. zł.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

13 września w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbyło się oficjalne otwarcie Green Studia. Przecięcia wstęgi dokonali Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Violetta Słupianek, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu a także Jarosław Wujkowski Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. W ramach wydarzenia uczestnicy mogli zapoznać się z funkcjonalnością studia. Spotkanie zwieńczył pokaz filmu zrealizowanego w Green Studio przez młodzież III LO w Kaliszu, pod opieką Pani Anny Bobińskiej.

- Studio będzie służyło dzieciom i młodzieży z terenu południowej Wielkopolski, w zakresie realizacji pasji, udzielania wywiadów, prowadzenia telekonferencji i wszystkiego co sobie wymarzą. Możliwości studia są nieograniczone, ponieważ można je doposażać - mówił Marzena Wodzińska.

Takie inwestycje pojawią się również w Pile, Lesznie, Koninie oraz Poznaniu - w całym województwie wielkopolskim będzie ich 5. Łączny koszt projektu to 107 mln zł. Jego realizacja potrwa do 2022 roku, w ramach projektu Cyfrowa Wielkopolska 2020.

Green Studio to komputery, monitory, kamery, specjalne oprogramowanie, oświetlenie a także tło. Nie brakuje również kamery do prowadzenia wideokonferencji. Będąc w studio można być właściwie wszędzie - na plaży, w studiu telewizyjnym czy w parku. 

Na pomieszczenie do produkcji obrazu, filmu i audycji dźwiękowej składa się Reckeen 3D Studio, czyli profesjonalne wirtualne studio 3D. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować