Kultura

Nowoczesne Green Studio w ODN. Oficjalne otwarcie [zdjęcia]

2019-09-13 13:30:00 BK

Specjalne studio do produkcji obrazu, filmu i audycji dźwiękowych powstało w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Wrocławskiej. Będą korzystać z niego uczniowie, praktykanci, nauczyciele i wszyscy, którzy interesują się tą dziedziną. Koszt inwestycji to blisko 150 tys. zł.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

13 września w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbyło się oficjalne otwarcie Green Studia. Przecięcia wstęgi dokonali Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Violetta Słupianek, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu a także Jarosław Wujkowski Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. W ramach wydarzenia uczestnicy mogli zapoznać się z funkcjonalnością studia. Spotkanie zwieńczył pokaz filmu zrealizowanego w Green Studio przez młodzież III LO w Kaliszu, pod opieką Pani Anny Bobińskiej.

- Studio będzie służyło dzieciom i młodzieży z terenu południowej Wielkopolski, w zakresie realizacji pasji, udzielania wywiadów, prowadzenia telekonferencji i wszystkiego co sobie wymarzą. Możliwości studia są nieograniczone, ponieważ można je doposażać - mówił Marzena Wodzińska.

Takie inwestycje pojawią się również w Pile, Lesznie, Koninie oraz Poznaniu - w całym województwie wielkopolskim będzie ich 5. Łączny koszt projektu to 107 mln zł. Jego realizacja potrwa do 2022 roku, w ramach projektu Cyfrowa Wielkopolska 2020.

Green Studio to komputery, monitory, kamery, specjalne oprogramowanie, oświetlenie a także tło. Nie brakuje również kamery do prowadzenia wideokonferencji. Będąc w studio można być właściwie wszędzie - na plaży, w studiu telewizyjnym czy w parku. 

Na pomieszczenie do produkcji obrazu, filmu i audycji dźwiękowej składa się Reckeen 3D Studio, czyli profesjonalne wirtualne studio 3D. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ