Biznes

Nowe otwarcie Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu - BusinessUp Lunch

2022-06-15 17:00:00 redakcja@calisia.pl

Jedną z ważniejszych organizacji aktywnie wspierających przedsiębiorców w Kaliszu jest z pewnością Regionalna Izba Gospodarcza. Organizacja ta właśnie przechodzi proces radykalnej zmiany. W marcu nastąpiły zmiany w Zarządzie RIG oraz podjęto pierwsze działania zmierzające do stworzenia nowej identyfikacji wizualnej. Plany na najbliższy czas zaprezentował Prezes RIG - Tomasz Gałązka podczas specjalnego Lunchu dla Przedsiębiorców, który odbył się w gościnnym wnętrzu Restauracji Komoda we wtorkowe popołudnie. 

BusinessUp RIG -  14.06.2022 - fot. Calisia.pl
BusinessUp RIG - 14.06.2022 - fot. Calisia.pl

Regionalna Izba Gospodarcza działa w Kaliszu od ponad 20 lat. Niedawno organizacja przeszła kilka zmian w zakresie swojej strategii. 

Na czele organizacji jako Prezes stanął Tomasz Gałęzka, a funkcje Wiceprezesów przypadły Margocie Suszyńskiej, Markowi Nowickiemu oraz Maciejowi Borowiakowi. Dyrektorem Generalnym została Lidia Secler. 

Zmiany, o których mowa to przede wszystkim nowe otwarcie w stosunku do przedsiębiorców. Właśnie o tym mówił na spotkaniu Tomasz Gałęzka, który podkreślił szczególną wagę współpracy i pomocy przedsiębiorcom.   RIG jest organizacją służącą przedsiębiorcom i wspierającą ich w radzeniu sobie z przeciwnościami.

W trakcie wtorkowego lunchu, w którym wzięli udział przedstawiciele ponad 40 kaliskich firm -  zaprezentowano nowy logotyp RIG oraz szereg zmian w samym podejściu do lokalnych przedsiębiorstw - będzie więcej wydarzeń integrujących środowisko.

Oczywiście Zarząd zaprasza firmy z Kalisza i regionu do przyłączania się do Regionalnej Izby Gospodarczej. 

Wśród najważniejszych zadań na najbliższy czas wymieniono stworzenie Strategii dla RIG na lata 2023 - 26, gdzie największą wagę przykłada się do aktywnego udziału w Programach Operacyjnych finansowanych ze środków unijnych w latach 2021-2027, aktywizację przedsiębiorców oraz polubowne załatwianie trudnych spraw między firmami poprzez sądy arbitrażowe. 

 

 

O roli sądów arbitrażowych, które są doskonałą alternatywą dla sądów powszechnych rozmawialiśmy z jego przedstawicielami: Rafałem Fras pełnomocnikiem Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu ds. Sądu Arbitrażowego oraz mec. Pawłem Sikorą - Przewodniczącym Rady Arbitrażowej Sądu Arbitrażowego w Kaliszu, partnerem Kancelarii Kubas Kos Gałkowski.

 

Na spotkaniu chętni przedsiębiorcy mieli okazję przedstawić swoje firmy w krótkich, kilkuminutowych prezentacjach. Niektóre z nich poprowadzone były z humorem i spowodowały spore ożywienie wśród zgromadzonych na spotkaniu osób.

Przedstawiono także młodzież ze zwycięskich klas Liceum A.Asnyka realizującą projekt Młodzieżowych Misji Gospodarczych. Opiekunka grupy - Kamila Majewska podziękowała za możliwość zorganizowania tego programu dla młodzieży szkolnej. Młodzież ze zwycięskiego zespołu (Hangoutownia ) zaprezentowała oryginalny film pokazujący założenia swojego projektu, nad którym szczególną opiekę sprawowało Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Wydarzenia takiego rodzaju jak wtorkowe spotkanie Regionalnej Izby Gospodarczej pokazują, że środowisko przedsiębiorców - mimo niesprzyjającego klimatu, złej sytuacji gospodarczej, narastających obciążeń - jest mimo wszystko optymistyczne. Przedsiębiorcy mają świadomość, że to właśnie oni generują większość przychodów do budżetu państwa, tak łatwo rozdawanych przez populistyczne władze obywatelom.

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować