Polityka

Nowe biuro poselskie otwarte w Kaliszu

2024-07-01 18:27:04 red.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej, Alicja Łuczak, otworzyła oficjalnie swoje biuro w Kaliszu, które mieści się przy ulicy 3 Maja 3.

Źródło: FB Alicja Łuczak
Źródło: FB Alicja Łuczak

Alicja Łuczak objęła mandat po pośle Grzegorzu Rusieckim, który w wyborach 7 kwietnia został w pierwszej turze wybrany na prezydenta Leszna. Alicja z powodzeniem wystartowała w wyborach samorządowych zdobywając miejsce w Sejmiku Wojewódzkim. Jej mandat z kolei objął Andrzej Pichet z Ostrowa Wielkopolskiego.

- Sprawuję mandat od 2 miesięcy i mogę zaprosić mieszkańców do mojego, niewielkiego biura, gdzie będzie można prosić czy załatwiać różne sprawy - mówiła posłanka Alicja Łuczak. - Moja praca w Sejmie zaczęła się już od pierwszego dnia. Pracuję w Komisjach Edukacji Nauki i Młodzieży oraz Łączności z Polakami za granicą. Pracuję w czterech zespołach bilateralnych - polsko-włoskim, polsko-armeńskim, polsko-azerskim i polsko-cypryjskim a także w zespole ds. niskorosłości. 

Do ostatnich prac posłanki w Sejmie zaliczyć można uchwalenie nowelizacji Kodeksu Karnego. Sejm uchwalił w piątek nowelizację zakładającą, że przestępstwem jest doprowadzenie do obcowania płciowego mimo braku zgody drugiej osoby. Za zgwałcenie sprawcy grozić będzie od dwóch do 15 lat więzienia. Za przyjęciem noweli Kodeksu karnego zagłosowało 335 posłów, przeciw było 44, 47 wstrzymało się od głosu. W Koalicji Obywatelskiej 154 posłów poparło nowelizację, trzech nie głosowało.

- Była też debata dotycząca handlu w niedzielę, tematy związane z podatkami, ustawą antyflipperską. Złożyłam w tym czasie dwie interpelacje. Jedna dotyczyła nagrody jubileuszowej po 35 roku życia a także dotyczącą ewidencji gruntów i budynków. Mam za sobą dwa oświadczenia i zapytanie ws. obwodnicy - mówiła posłanka Alicja Łuczak.

Biuro rozpoczęło już pracę, a pierwsze spotkanie odbyło się ze Stowarzyszeniem Bank Równości, które apeluje o wprowadzenie rozwiązań dotyczących związków partnerskich. 

Dyrektorem biura jest Tomasz Wasiak. - Biuro jest małe, ale to nie stanowi o wielkości człowieka. Pani posłanka ma ogromne serce, mnóstwo empatii i wrażliwości i jestem przekonany, że w tym maleńkim biurze będziemy rozwiązywać wielkie sprawy - mówi Tomasz Wasiak.

Biuro poselskie mieści się przy ulicy 3 Maja 3, pok. 7. Otwarte jest od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 16:00. Wizyty najlepiej uzgadniać telefonicznie lub mailowo: 884421830, biuro@alicjaluczak.pl.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować