Polityka

Nowa Lewica w Kaliszu popiera kandydaturę prof. Piotra Łuszczykiewicza na prezydenta miasta

2024-02-01 09:26:06 red.

Rada Miejska Nowej Lewicy w Kaliszu informuje, że udziela pełnego poparcia kandydatowi na prezydenta miasta Kalisza, doktorowi habilitowanemu, Profesorowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Piotrowi Łuszczykiewiczowi.

fot. BK
fot. BK

29 stycznia Koalicja Obywatelska w Kaliszu przedstawiła swojego kandydata na prezydenta miasta w kwietniowych wyborach samorządowych. Jest nim prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz, dziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu. Jest to trzeci oficjalny kandydat na fotel włodarza Kalisza.

Nowa Lewica w Kaliszu nie wystawi swojej propozycji, ale udziela pełnego poparcia dla kandydatury Koalicji Obywatelskiej. 31 stycznia Przewodniczący RM Nowej Lewicy w Kaliszu Tomasz Grudnicki wydał oświadczenie.

Rada Miejska Nowej Lewicy w Kaliszu pragnie poinformować, że udziela pełnego poparcia kandydatowina prezydenta miasta Kalisza, doktorowi habilitowanemu, Profesorowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Panu Piotrowi Łuszczykiewiczowi - czytamy w oświadczeniu. - Kandydatura Profesora Łuszczykiewicza będzie gwarantem zmiany jakościowej w fotelu prezydenta miasta Kalisza. Kandydat, który otrzymał oficjalne poparcie Koalicji Obywatelskiej w Kaliszu, wpisuje się w postępujący trend zmiany jakościowej w sferze życia politycznego, który po 15 października forsują trzy główne nurty partii prodemokratycznych oraz proeuropejskich, a którego częścią jest Nowa Lewica. W tym miejscu należy podkreślić, że Profesor Łuszczykiewicz posiada szereg przymiotów, które w sposób naturalny predestynują osobę Pana Piotra do objęcia zaszczytnej funkcji prezydenta miasta Kalisza. Oprócz elokwencji, erudycji i autentycznego sznytu, Pan Profesor jest osobą koncyliacyjną, bezkonfliktową, nieustanie poszukującą płaszczyzny do współpracy, otwartą na różnorodne nurty myślowe, w końcu postacią dla której prezydentura nie jest celem samym w sobie, a bardziej narzędziem do realizacji celów wyższych zorientowanych na nieustane podnoszenie jakości życia mieszkańców Kalisza oraz optymalizowanie procesów funkcjonowania najstarszego grodu nad Prosną. Warto również zauważyć, że oficjalne poparcie dwóch partii koalicyjnych, które współpracują harmonijnie na szczeblu centralnym, tj. Koalicji Obywatelskiej oraz Nowej Lewicy, ułatwi przyszłemu prezydentowi Kalisza, Panu Piotrowi Łuszczykiewiczowi lobbowanie na rzecz projektów, które mają dla Kalisza znaczenie fundamentalne, a mowa tutaj o obwodnicy miasta oraz kolei dużych prędkości. Zwracamy się również do naszych przyjaciół i partnerów politycznych z Trzeciej Drogi, aby rozważyli poparcie kandydatury Pana Profesora, co może zaowocować wyborem prezydenta miasta Kalisza już w pierwszej turze wyborów. Wiemy jak ogromną moc i siłę sprawczą ma wspólne działanie i współpraca. Dlatego też, będziemy usilnie apelować do wszelakich ruchów miejskich, aktywistów, wolontariuszy, ludzi biznesu i kultury o stworzenie szerokiego komitetu poparcia dla kandydatury Pana Profesora. Jesteśmy głęboko przekonani, że wspólnymi siłami wybierzemy kandydata w osobie Pana Piotra, który będzie godnie reprezentował nasze miasto, a przede wszystkim dbał o dobrobyt wszystkich mieszkańców Kalisza.

 

 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować