Noc Muzeów i wernisaż wystawy jubileuszowej „Początek”

2024-05-07 09:05:08 K.J.

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

To pierwsze nasze święto po nowym otwarciu, a także nasze 110 urodziny! Z tej okazji w ramach obchodów Nocy Muzeów w siedzibie głównej muzeum o godzinie 20:00 odbędzie się otwarcie wystawy jubileuszowej pt: „Początek”, która w sposób niezwykle ciekawy przeprowadzi widzów przez 110 lat, tj. od samego początku istnienia placówki do czasów współczesnych. Znajdziemy na niej zabytki wybrane spośród najcenniejszych, ułożone w siedmiu działach. Nie zabraknie wśród nich eksponatów z najstarszych inwentarzy, złożonych do muzealnych zbiorów przez założycieli instytucji. Będą to eksponaty archeologiczne, historyczne, artystyczne, jak i bibliofilskie.

Oddział Literacki - Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie zaprasza zaś na wieczorną herbatkę!

O aromatycznych naparach, ich walorach smakowych i leczniczych opowie hortiterapeutka - Izabela Piękna, która zabierze nas w podróż po zielarskich i magicznych tajemnicach różnorodnych herbat. W trakcie spotkania będzie możliwość spróbowania różnego rodzaju naparów, a także skomponowania własnej, niepowtarzalnej mieszanki wybierając starannie składniki - miętę, hibiskus, chaber, płatki róż, miód z rokietnikiem, nagietek, lawendę, cytrynę.

 

Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu – Zawodziu proponuje by tego wieczoru przenieść się nie tylko ciałem, ale przede wszystkim duchem do wieków średnich, ponieważ tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się pod hasłem średniowiecznej duchowości, zarówno tej z czasów pogańskich jak i chrześcijańskiej. Zaprezentujemy słowiański, ciałopalny obrządek pogrzebowy, medycynę średniowiecznych cysterek z podkaliskiego klasztoru w Ołoboku i filozofię romańskich architektów i kamieniarzy. Możliwe będzie również nocne zwiedzanie kościółka świętego Wojciecha opatrzone gawędą o dawnych wierzeniach.

 

Czekamy na Państwa od godziny 18:00 do 24:00 we wszystkich naszych oddziałach!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować