Społeczne

Nauka i biznes - Konkurs "Wielkopolska dla Planety 2030”

2024-01-08 08:00:00 red. za UMWW

Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłasza Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolska dla Planety 2030” edycja 2024. Jego celem jest promowanie innowacyjnych firm i podkreślenie roli nauki we współpracy z biznesem w kontekście działań proklimatycznych. Konkurs dedykowany jest młodym naukowcom oraz lokalnym przedsiębiorcom.

UMWW
UMWW

Nagrody w konkursie przyznawane są w dwóch kategoriach: „Nauka” oraz „Biznes”. Kategoria „Nauka” adresowana jest do doktorów i doktorantów, których aktywność naukowa dotyczy zintegrowanych działań w obszarze gospodarczym, społecznym i ochrony klimatu. Natomiast kategoria „Biznes” skierowana jest do regionalnych przedsiębiorstw, które stosują innowacyjne rozwiązania w ramach sześciu inteligentnych specjalizacji dla Wielkopolski.

– Obecna sytuacja geopolityczna oraz zachodzące zmiany klimatu stanowią poważne wyzwanie zarówno w aspekcie środowiskowym, jak i w wymiarze społeczno-gospodarczym. Dlatego jednym z naszych priorytetów jest zadbanie o przyszłość Ziemi i kolejnych pokoleń, a tym samym doprowadzenie do zmniejszenia emisyjności gospodarki, przy jednoczesnym zabieganiu o wzrost jej konkurencyjności i innowacyjności. Promocji takich działań ma służyć ma Konkurs „Wielkopolska dla Planety 2030”, który kierujemy do środowiska naukowego i przedsiębiorców z regionu – podkreśla Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs ma promować wielkopolski wkład w osiągnięcie Celów Zrównoważonego Rozwoju SDG oraz transfer wiedzy do gospodarki, dzięki któremu możliwe będzie zastosowanie rozwiązań proklimatycznych we wszystkich obszarach życia społeczno-gospodarczego.

– Mamy nadzieję, że konkurs będzie jednym z elementów, który umożliwi powstanie skoordynowanego ekosystemu powiązań wspierających rozwój technologii, wiedzy i biznesu oraz edukacji, przyczyniając się do neutralności klimatycznej  – dodaje Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Na laureatów czekają nagrody:

  • w kategorii „Nauka” – udział w targach World Al Show Singapore w terminie 31 lipca-5 sierpnia 2024 roku lub dwutygodniowy pobyt w Danau Girang Field Centre (Borneo, Malezja) w lipcu 2024 roku;
  • w kategorii „Biznes” – nagroda finansowa: 50 tys. zł.

Zgłoszenia do konkursu do 22 stycznia 2024 roku.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz wzór zgody na przetwarzanie wizerunku dostępne są na stronie:

https://www.umww.pl/konkurs-wielkopolska-dla-planety-2030

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować