Zdrowie

Największa komora Normobaryczna w Polsce działa pod Kaliszem! Dlaczego warto skorzystać z jej właściwości zdrowotnych?

2022-06-24 10:30:00 reklama@calisia.pl

Zielony Zakątek to holistyczne centrum zdrowienia, mieszczące się w woj. Wielkopolskim, nieopodal miasta Kalisza. Obiekt działający jako jedna z kilku Akademii Długowieczności wg koncepcji dr Jana Pokrywki, został stworzony przez ludzi z pasją i doświadczeniem. Od niedawna jest to również mała manufaktura, w której ręcznie tworzone są wyjątkowe produkty – m.in. aromatyczne, ekologiczne bio świece sojowe, które pachną i tworzą wyjątkową atmosferę.

Zielony Zakątek
Zielony Zakątek

Goście, którzy odwiedzą Zielony Zakątek mogą skorzystać z licznych pro zdrowotnych zabiegów. Przede wszystkim z sesji tlenoterapii w największej w Polsce komorze Normobarycznej, pro zdrowotnych masaży limfatycznych, pro zdrowotnych masaży relaksacyjnych całego ciała, pro zdrowotnego zabiegu Kobido - masażu twarzy, refleksologii stóp, masażu bańką chińską, akupunktury, hirudoterapi, terapii światłem, muzykoterapii, ozonoterapii, diagnostyki biorezonansem Diacom Freq NLS wraz z konsultacją naturopaty, porad dietetycznych bezpośrednio od dietetyka klinicznego oraz uzyskają dostęp do suplementów diety, ekologicznych produktów, witamin, wody wodorowej Red-OX, a także probiotyków ziołowych. Już wkrótce możliwe będzie skorzystanie również z sauny ozonowej.

Jak działa komora normobaryczna?

Normobaria to przede wszystkim atmosfera służąca rekreacji, a także poprawie kondycji fizycznej, w której panuje podwyższone ciśnienie do 1500 hPa, zwiększona ilość tlenu do 40%, dwutlenku węgla ok 1,5 – 2% oraz wodoru do 0,5%.

Pierwszy dom normobaryczny został stworzony przez Doktora Jana Pokrywkę w 2013 roku jako miejsce prowadzące do poprawy zdrowia i kondycji fizycznej. Twórca normobarii na co dzień mieszka w nim na stałe.

Głównym zadaniem komór normobarycznych jest zapewnienie jak najbardziej optymalnych parametrów mieszanki oddechowej, które będą skutecznie wspomagały proces zdrowienia. Terapia jest całkowicie bezpieczna i naturalna, także nie ma żadnego negatywnego wpływu na poprawne funkcjonowanie naszego organizmu.

Aby móc cieszyć się niesamowitą atmosferą panującą w komorze, należy przejść przez śluzę ciśnieniową. Następnie po wejściu do środka zachęcamy, aby wygodnie się rozsiąść oraz spokojnie i komfortowo oddychać. Wewnątrz samej komory podczas 2h sesji oddycha się idealnie skomponowaną mieszanką tlenową. Warto nadmienić, że są to o wiele wyższe parametry, niż w przypadku atmosfery występującej poza komorą normobaryczną. Uważane są one również za najbardziej optymalne do życia każdego człowieka.

Ciśnienie oraz pozostałe parametry mieszanki oddechowej są nieustannie monitorowane przez czujniki, które pełnią bardzo ważną funkcję jaką jest utrzymanie ich na odpowiednim poziomie. Komora jest więc skutecznie zabezpieczona na trzy sposoby. Automatyczny system połączony został z czujnikiem ciśnieniowym. Dodatkowo, zawór mechaniczny kontroluje jakość i ilość dostarczanego do komory powietrza. Całość podlega systemowi awaryjnemu, który zostałby uruchomiony w razie wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji. Tak dokładne zabezpieczenie komory normobarycznej daje pewność, że terapia zostaje przeprowadzona w jak najbardziej komfortowych dla człowieka warunkach.

Parametry mieszanki tlenowej

Wewnątrz komory znajduje się do 40% tlenu, od 1,5% do 2% dwutlenku węgla i 0,5% wodoru. Znacząco zwiększona zawartość dwutlenku węgla zdecydowanie ułatwia oddychanie. Okaże się również niezwykle przydatna w przypadku osób borykających się z astmą. Podczas terapii normobarycznej rozkurczają się oskrzela, a tlen znajdujący się w hemoglobinie zostaje przeniesiony do osocza. Stamtąd z kolei wędruje do płynu tkankowego, a następnie do wszystkich komórek. Ma to oczywiście ogromny wpływ na całkowite dotlenienie organizmu.

Wdychany w komorze wodór wpływa za to na skuteczne neutralizowanie rodników hydroksylowych, jednocześnie blokując wszelkiego typu zniszczenia wewnątrzkomórkowe.

Co jest w środku komory normobarycznej Zielony Zakątek?

W komorze normobarycznej oprócz idealnych warunków atmosferycznych sprzyjających zdrowieniu, właściciele zadbali także o wygodę. Do dyspozycji gości przeznaczono wygodne, rozkładane sofy, a także komfortowe fotele, które w kameralnych pokojach umożliwiają pełen relaks. W części z aneksem kuchennym można napić się kawy, lub herbaty owocowej i ziołowej. Podczas pobytu na sesji tlenoterapii na pewno korzystającym czas umilą zarówno dostępne na miejscu czasopisma, magazyny i książki jak i TV z dostępem do internetu (YouTube, Netflix, Amazon Prime). Zielony Zakątek oferuje również noclegi, w pro zdrowotnej atmosferze normobarii w godzinach od 20:00 do 8:00 każdego dnia. Komfortowo może tam spać 6 osób dorosłych na modułowych, rozkładanych sofach o dł. 200cm każda. Maksymalnie, jednorazowo z sesji nocnej skorzystać może 8 osób. Dodatkowe 2 osoby będą mogły spać na wygodnych, wnoszonych do obiektu materacach 1 osobowych. W samej recepcji oprócz suplementów zalecanych przed dr Jana Pokrywkę można zakupić również zdrowe przekąski, ekologiczne kosmetyki, zioła i herbaty ziołowe, książki w tematyce zdrowego stylu życia, vouchery prezentowe na sesje tlenoterapii oraz lampy solne w kilku rozmiarach.

Warto wspomnieć, że Kapituła konkursowa województwa wielkopolskiego przedsięwzięcia Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów 2021 w dniu 27 lutego 2022 r. przyznała pod kaliskiej Normobarii Zielony Zakątek tytuł HIT 2021 za największą w Polsce komorę normobaryczną umożliwiającą terapię tlenową w podwyższonym ciśnieniu, pobudzającą procesy regeneracji i zdrowienia w organizmie ludzkim oraz modelową edukację prozdrowotną. Druga statuetka, którą obiekt również został nagrodzony, jest głównym tytułem Grand Prix 2021 w kategorii Edukacja, Kultura i Sport.

Więcej informacji o holistycznym obiekcie Zielony Zakątek można uzyskać ze strony internetowej: www.normobaria-bg.pl oraz social media: www.facebook.com/normobariazielonyzakatek

Normobaria Zielony Zakątek
Rychnów Kolonia 9B, 62-814 Blizanów

+48 500 302 642
kontakt@normobaria-bg.pl
Recepcja czynna od poniedziałku do soboty od 10:00 do 20:00

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować