Kultura

Najlepsi uczniowie nagrodzeni. Uroczystość wręczenia stypendium Jana Pawła II [zdjęcia]

2019-09-27 12:30:00 BK

Po raz 28. kaliscy uczniowie oficjalnie odebrali stypendia im. Jana Pawła II w Kaliszu. Nagrody za naukę i ciężką pracę przyznano ponad 300 prymusom. Uroczystość wręczenia stypendium odbyła się w Sali Recepcyjnej kaliskiego ratusza.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Stypendia im. Jana Pawła II wręczane są co pół roku, na każdy semestr danego roku szkolnego. O tym, kto otrzyma stypendium decyduje kilkuosobowa kapituła, która w swoich decyzjach kieruje takimi kryteriami jak wyniki w nauce, sytuacja materialna ucznia oraz postawa patriotyczna, działalność na rzecz społeczeństwa i najróżniejsze osiągnięcia.

Co 6 miesięcy stypendia odbiera w Sali Recepcyjnej kaliskiego ratusza kilkuset uczniów. Wysokość stypendium dla każdego ucznia szkoły podstawowej klas 4-6 wynosi 600 zł, podstawowej klas 7-8 700 zł, ponadpodstawowej 800 zł.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować