Społeczne

Na ulicach Kalisza możecie dziś spotkać około 500 wolontariuszy WOŚP! Na imprezy towarzyszące zapraszamy do Hali OSRIR przy ul.Łódzkiej

2024-01-16 11:00:00 red.

Od rana na ulicach Kalisza można spotkać spacerujących z puszkami Wolontariuszy 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Jest ich w tym roku ponad 500. Program artystyczny oraz licytacje rozpoczną się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Łódzkiej 29 w Kaliszu od godziny 15.  Przed halą można skosztować wojskowej grochówki za symboliczny datek do puszki. Celem tegorocznej zbiórki są ,,Płuca po pandemii" - czyli zakup sprzętu dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Jak co roku OSRiR Kalisz przygotował występy artystyczne i licytacje. 

WOŚP Kalisz 2024 - fot. Calisia.pl
WOŚP Kalisz 2024 - fot. Calisia.pl

Z roku na rok przybywa wolontariuszy i ludzi dobrej woli, którzy chcą wspierać inicjatywę fundacji Jurka Owsiaka.  W tym roku w kaliskim Sztabie zarejestrowanych zostało ponad 560 wolontariuszty, którzy podjęli się  zbierać datki na tegoroczną akcji pod hasłem ,,Tu wszystko gra OK!". Celem tegorocznej  zbiórki są ,,Pluca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!", czyli wyposażenie oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc. 

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaliszu odbywa się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Łódzkiej 29, a nie jak w minionych latach w Hali Arena. 

Od godziny 15:00 na scenie wystąpią i zaprezentują się lokalni młodzi artyści z Talent Studio, L'ART Szkoła tańca, Sieraszewski Dance Studio, Fabryka Tańca Różańscy, Piano Song oraz KKS Włókniarz, sekcja gimnastyki artystycznej.

Licytacje prowadzone będą pomiędzy występami i na Allegro. Wśród przedmiotów znalazły się obrazy, poduszki, ozdoby, karnety na basen i siłownię, vouchery, gadżety WOŚP. Licytacje na Allegro znajdziecie na profilu FB WOŚP Kalisz.

O godzinie 20:00 odbędzie się balonowe Światełko do nieba.

32. Finału WOŚP w Kaliszu

1500  - Start

Występy zespołów:

 • Talent Studio
 • L'ART Szkoła tańca
 • Fabryka Tańca Różańscy
 • KKS Włókniarz, sekcja gimnastyki artystycznej.
 • Sieraszewski Dance Studio
 • Piano Song

Fundacja WOŚP podjęła decyzję o wyborze celu akcji po konsultacji z Polskim Towarzystwem Pneumonologii Dziecięcej, które zwróciło uwagę na zdrowotne konsekwencje pandemii –  bardzo poważne zarówno wśród najmłodszych, jak i dorosłych. Sytuację pogarsza, a tym samym zwiększa liczbę osób z chorobami układu oddechowego, zła jakość powietrza w Polsce. Dodatkowo Fundacja chce wspomóc pacjentów z mukowiscydozą - w Polsce żyje z tą chorobą około 1 800 osób, odsetek dorosłych pacjentów chorych na mukowiscydozę nie przekracza 40%.

Fundacja planuje kupić urządzenia dla:

 • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
 • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
 • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
 • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
 • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować