Społeczne

"My zostajemy w Unii Europejskiej" - w niedzielę manifestacja w Kaliszu

2021-10-09 17:00:00 red.

W niedzielę 10 października o godzinie 16.00 pod pomnikiem Adama Asnyka na placu Kilińskiego w Kaliszu odbędzie się manifestacja pod hasłem "My zostajemy w Unii Europejskiej", organizowana prze Komitet Obrony Demokracji w Kaliszu. 

KOD Kalisz
KOD Kalisz

- PiS czymś, co nazywa wyrokiem wydanym przez coś, co nazywa trybunałem wykonał pierwszy realny krok do POLEXITU - wyjścia Polski ze struktur Zjednoczonej Europy. Podważając słowami wypowiedzianymi przez magister Przyłębską zasadność Traktatów Europejskich i moc prawa europejskiego, PiS wykonał krok w kierunku drzwi wyprowadzających nas z cywilizowanej Europy i kierujących nas wprost pod wpływy Moskwy i Putina.
Nie godzimy się na to jako Polacy i Europejczycy. Nie chcemy wybierać między Polską i Europą, ponieważ jesteśmy obywatelami zarówno Polski, jak i pięknej, różnorodnej, zjednoczonej, solidarnej Europy - komentuje KOD Kalisz.

W niedzielę 10 października o godzinie 16.00 kaliszanie spotkają się na placu Kilińskiego w Kaliszu, aby wyrazić swój stanowczy protest wobec działań Trybunału Konstytucyjnego i podważania Traktatów Europejskich.

- To chwila, kiedy musimy wykrzyczeć stanowcze NIE wobec wyprowadzania naszego kraju ze struktur Zjednoczonej Europy. Tym razem nie może zabraknąć nikogo z nas - informuje KOD Kalisz.

Niektóre przepisy Traktatu o Unii Europejskiej nie są zgodne z polską Konstytucją - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny. Oznacza to, że TK uznał, iż polskie prawo ma wyższość nad prawem unijnym.

Trybunał Konstytucyjny przyznał rację premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który zgłosił wątpliwości, czy zasada wyższości prawa unijnego nad krajowym, zapisana w Traktacie o Unii Europejskiej, jest zgodna z Konstytucją RP. Wniosek premiera poparli przedstawiciele: prezydenta, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, prokuratury i Sejmu. Przeciwne stanowisko zgłosili przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Relacja z Manifestacji w artykule Tłumy kaliszan protestowały przeciwko wyjściu Polski z Unii Europejskiej - "My zostajemy, rząd wychodzi" [zdjęcia, wideo]

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ