Muzeum kaliskie ma nowe logo

2016-03-17 08:54:00 Dział Promocji Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej

Nowe plany, ciekawe inicjatywy dla rodzin i instytucji, a także przygotowana od podstaw propozycja edukacyjna dla szkół, to nie koniec zmian w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej. Od teraz muzeum posługuje się zupełnie innym, nowoczesnym logo.

W swej prostocie jest ono bardzo wymowne, bowiem wokół centralnego gmachu w Kaliszu symbolizowanego przez czarną kropkę pośrodku litery O, składają się cztery części okręgu w czterech różnych kolorach reprezentujących strukturę organizacyjną MOZK: Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu-Zawodziu, Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu, Zespół Pałacowo-Parkowy w Lewkowie oraz Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie.

Każdy z oddziałów posiada indywidualny profil działalności, stąd wyróżnienie ich poszczególnymi kolorami, które dobrane zostały na podstawie prostych skojarzeń. Tak więc Rezerwat Archeologiczny na Zawodziu z charakterystycznym drewnianym grodem – to kolor brązowy, Centrum Rysunku i Grafiki to zaczerpnięty z jednej z prac artysty – niebieski, Dworkowi Marii Dąbrowskiej w Russowie, posadowionemu w zabytkowym parku, przypisany został kolor zielony, zaś pałac w Lewkowie to kolor żółty. Wszystkie oddziały wraz z budynkiem głównym tworzą jedno Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu.

Autorką logo oraz koncepcji identyfikacji wizualnej muzeum jest Agata Józefowicz Szaryfika. Sukcesywnie logo wdrażane będzie w kolejnych działaniach muzeum i oddziałów.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować