Polityka

"Musimy Polskę po Kaczyńskim naprawić" - Poseł Mariusz Witczak zaprezentował hasło wyborcze i rozpoczyna kampanię

2023-09-07 14:00:00 BK

6 września, Mariusz Witczak kandydat nr 7 na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu zainaugurował swoją kampanię wyborczą. Zapowiada naprawę Polski po rządach Prawa i Sprawiedliwości.

Fot. Błażej Krawczyk
Fot. Błażej Krawczyk
Kandydat Koalicji Obywatelskiej zaprezentował swoje hasło wyborcze i plany na kampanię.
 
- Koalicja Obywatelska w naszym okręgu w okręgu zarejestrowała wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu. Pracujemy drużynowo na jak najlepszy wynik, ale ten dobry drużynowy wynik składa się z wyników indywidualnych i dzisiaj mam przyjemność i zainaugurować moją indywidualną kampanię wyborczą. Moje hasło wyborcze brzmi: musimy Polskę po Kaczyńskim naprawić. Wszyscy nie mamy żadnych wątpliwości, że jeżeli chcemy zrealizować nasze marzenia i nasze inwestycje miejskie to musimy wygrać te wybory i musimy Polskę po Kaczyńskim naprawić, jeżeli chcemy zbudować połączenie Kalisza i Ostrowa z autostradą A2, co dawno temu powinno być zrealizowane - mówi Mariusz Witczak.
 
Naprawić według posła trzeba także inne sfery w Polsce - prawa kobiet, spółki państwa, instytucje, media publiczne.
 
- Musimy naprawić Polskę po Kaczyńskim. Potrzeba uzdrowić polską praworządność i musimy wziąć pieniądze z KPO jeżeli chcemy realizować inwestycje, do których składałem od lat poprawki do budżetu jak między innymi budowa drogi S11 w naszej bliskości terytorialnej, jak budowa drogi S12. Chcemy oczyścić jezioro Szałe, tak żeby służyło rekreacji. Chcemy zrealizować mnóstwo innych inwestycji ale musimy uzdrowić Polskę po Kaczyńskim. Tak naprawdę to uzdrowienie ma wymiar ogólnopolski i to uzdrowienie dotyczy bardzo wielu obszarów w Polsce. Po pierwsze to jest kwestia odpolitycznienia tych wszystkich instytucji, które demolują nam praworządność w Polsce i są zwyczajnie szkodliwe dla obywateli, bo praworządność to jest pożytek dla obywateli. To jest kwestia uzdrowienia spółek skarbu państwa czyli krótko mówiąc trzeba wyprowadzić z nich wszystkich partyjnych działaczy, którzy zasiedli w tych spółkach i je krótko mówiąc doją. To są rzeczy bulwersujące nas wszystkich ale ale one również osłabiają polską gospodarkę. Kolejną kwestią jest oczywiście uwolnienie mediów publicznych od propagandy PiS-owskiej. Kolejne kwestie to jest pozyskanie pieniędzy, to jest zadbanie o prawa kobiet. Pod tym kryje się bardzo wiele ważnych dla kobiet spraw, które trzeba rozwiązać. To jest bezpłatne in vitro, to jest tzw.  babciowe, które kobietom pozwoli szybko wrócić po urodzeniu dziecka do pracy. Konieczna jest liberalizacja bulwersującej ustawy aborcyjnej, która dzisiaj zbiera swoje żniwo w tych najgorszych, tych najbardziej czarnych scenariuszach - mówił poseł.
 
Według Mariusza Witczaka, odpolityczniona powinna być przestrzeń publiczna.
 
- Trzeba zadbać o to żebyśmy my w Polsce, państwie europejskim mogli twardo mieć przeświadczenie, że przestrzeń publiczna jest neutralna, że przestrzeń publiczna to nie jest przestrzeń partyjna, zawłaszczona przez niektórych działaczy PiS wespół z kościołem. Musimy naprawić Polskę po Kaczyńskim i to jest nasze wyzwanie na najbliższe miesiące.
 
Kandydat Koalicji Obywatelskiej jest przekonany, że Koalicja wygra wybory do parlamentu, które odbędą się 15 października.
 
- Jestem optymistą jeśli chodzi o ilość mandatów, które zdobędziemy w okręgu kalisko-leszczyńskim. Jestem przekonany, że taka ilość pozwoli nam wygrać z PiS-em.
 
Koalicja Obywatelska w naszym okręgu liczy na 5 mandatów.
 
 
 
 
 
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować