Społeczne

Morsowali "dla jaj"! Ważna akcja profilaktyczna #movember [zdjęcia, wideo]

2022-11-27 15:00:00 BK

W niedzielę 27 listopada Morsy Kalisz przystąpiły jak co tydzień do lodowatej kąpieli ale nie tylko zabawa i dobre towarzystwo były jej celem. Morsowaniu towarzyszyła akcja #movember, która ma uświadomić mężczyzn jak ważne jest regularne badanie prostaty i jąder. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

#Movember czyli wąsopad – coroczna, trwająca miesiąc akcja, a udział w niej polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie. Jej celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, przede wszystkim raka prostaty i innych rodzajów raka dotykających mężczyzn.

Do akcji w niedzielę, w Szałe przyłączyła się zarówno męska jak i żeńska część Stowarzyszenia Morsy Kalisz. Nie zabrakło prawdziwych i sztucznych wąsów a także plakietek z hasłami: Z wąsami po zdrowie, szaleńcy z wąsami, mosznowładcy - robimy to dla jaj, zróbmy to dla jajek czy badaj jajeczka.

- Listopad, wąsobranie to miesiąc, w którym zapuszczamy wąsy. Kiedy ktoś nas pyta po co nam wąsy, wtedy odpowiadamy, że dla jaj i to rzeczywiście dla jaj. Wielu mężczyzn nie zwraca uwagi na to, że choroba taka jak rak prostaty czy rak jader może ich dotyczyć. Ważne jest to żeby się badać. Można się badać samemu, kontrolować i dzięki temu żyć dłużej i w zdrowiu - mówi Jakub Kubisiak, Stowarzyszenie Morsy Kalisz.

W morsowaniu wzięło udział blisko 40 osób. Nie zabrakło młodzieży a także debiutantów. 

11 grudnia Morsy Kalisz organizują mikołajkowe morsowanie. Warto zabrać ze sobą strój Mikołaja lub jego elementy.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować