Morskie opowieści Bartka Czarcińskiego

2016-11-04 09:30:00 red.

Niezwykłe zdjęcia i opowieści z nad wielkiej wody przywiózł dla nas 29-letni kaliszanin, który wypłynął w samotny rejs dookoła świata. Udało się mu przepłynąć 10 tyś. mil morskich, czyli 1/3 planowanej trasy, dopóki Jachtu nie zatopiła fala na Oceanie Indyjskim. Osobiście opowie nam o swoich wrażeniach już 16 listopada w Komoda Club. Na Calisia.pl będzie można zobaczyć transmisje live z tego spotkania!

8 metrów własnoręcznie zbudowanego jachtu „Perła”, 420 litrów wody i prawie 400 kg jedzenia – tak Bartek Czarciński przygotował się na wyczyn na skalę światową i dookoła świata. Wyruszył 4 czerwca na wyprawę, która miała trwać i liczyć 28 tys. mil morskich. Były to najdłuższy rejs bez zawijania do portów i pomocy z zewnątrz.

Przebieg wyprawy śledziliśmy na bieżąco, Bartek nadsyłał nam zdjęcia i prowadził dziennik. Pokazywał nam jak wielka woda może być niebezpieczna, ale też spokojna i piękna. Widzieliśmy jego codzienne przygotowywanie posiłków, pieczenie chleba, radzenie sobie z nadmiarem śmieci, które gromadziły się na pokładzie, a także trzymaliśmy kciuki, kiedy przez zderzenie z innym obiektem pływającym nasz kapitan złamał maszt.

4 października jednak “Perła” została przewrócona przez falę na Oceanie Indyjskim. Kpt. Bartek cały i zdrowy trafił do Port Elizabeth, w południowej części Republiki Południowej Afryki, a 9 października powrócił do kraju. Przepłynął ponad 10 tys. mil, czyli ponad 1/3 planowanej trasy. “Perła”, czyli Jacht, który Bartek Czarciński budował przez niemal 5 lat został zatopiony.

Bartek urodził się w Kaliszu, tutaj się wychowywał i tutaj mieszka. Młody kaliszanin od 10 lat, zawodowo związany z żeglarstwem. Jest instruktorem oraz współwłaścicielem w Szkole Żeglarstwa MORKA. W wieku 25 lat stwierdził, że czas najwyższy na realizację wyzwania, jakim jest opłyniecie świata na samodzielnie zbudowanej łódce.

16 listopada o godzinie 18:00, w Komoda Club ul. Niecała 6a, wysłuchamy najciekawszych przygód kpt. Bartka Czarcińskiego. Na portalu Calisia.pl będziecie mogli obejrzeć również transmisję live z tego spotkania.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować