Społeczne

Modernizacja oddziału zakaźnego zgodnie z harmonogramem

2023-07-07 17:30:00 red za Szpital Kalisz

Trwa modernizacja oddziału zakaźnego kaliskiego szpitala. W czwartek plac budowy odwiedzili fachowcy z wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

fot. fb/Szpital Kalisz
fot. fb/Szpital Kalisz

- Modernizacja oddziału zakaźnego przy ulicy Toruńskiej przebiega zgodnie z harmonogramem, a pierwsze efekty są już widoczne – informuje kaliski szpital. Plac budowy odwiedzili fachowcy z wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. - Panie inspektorki pieczołowicie kontrolowały przede wszystkim materiały, które są wykorzystywane przy modernizacji obiektu. sprawdzały zgodność budowlanych zapasów z dokumentacją, a także pobrały próbki materiałów do badań laboratoryjnych. Wszystko po to, aby upewnić się, że modernizacja spełni wszystkie założone warunki techniczne, będzie solidna, trwała i bezpieczna – informuje szpital

Prace modernizacyjne w budynku, rozpoczęły się na początku kwietnia, a ich finał planowany jest na listopad tego roku. - Zgodnie z planem modernizacji, w oddziale zmienia się organizacja pomieszczeń, aby zdecydowanie poprawić funkcjonalność oddziału, warunki pobytu Pacjentów i komfort pracy personelu – podaje szpital - Trwa wymiana i montaż niezbędnych instalacji, równocześnie prowadzona jest termomodernizacja budynku. Warto podkreślić, że nad ostatecznym efektem prac czuwa też konserwator zabytków - i to on zdecydował o zachowaniu historycznej kolorystyki tej części kaliskiego szpitala – dodaje.

Całkowity koszt modernizacji oddziału zakaźnego, wraz z jego wyposażeniem to blisko 11 milionów złotych. Fundusze na tę inwestycje pochodzą z Ministerstwa Zdrowia oraz z Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować