Społeczne

Modernizacja kamienicy przy ulicy Pułaskiego dobiegła końca. Tak prezentuje się po remoncie!

2023-11-29 14:30:00 UM Kalisz

Kamienica nr 28 przy ulicy Pułaskiego została wyremontowana dzięki pomocy dotacji dla właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości położonych w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Pracami modernizacyjnymi objęte były elewacje frontowa i tylna, jak również klatka schodowa.

fot. Magdalena Bartnik
fot. Magdalena Bartnik

Zakończony został nabór wniosków na udzielenie w 2024 r. dotacji z Budżetu Miasta na wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie lub przebudowie, lub prac konserwatorskich i prac restauratorskich w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji. Wpłynęło 27 wniosków na prace o łącznej wartości 6.566.798,56 zł, z czego 2.839.663,81 zł to kwota wnioskowanych dotacji. Wnioski dotyczą remontów dachów, elewacji, klatek schodowych, wymiany okien i drzwi, termomodernizacji, modernizacji podwórek, balkonów, bram i piwnic.

Do 5 grudnia można składać wnioski o udzielenie dotacji z budżetu Kalisza w 2024 roku na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków położonych na terenie miasta Kalisza, niestanowiących jego wyłącznej własności. Szczegółowych informacji udziela Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować