Społeczne

Młodzież zaaranżuje podwórko przy ul. Parczewskiego. Co się zmieni?

2022-04-07 17:30:00 red. za KPM

Zmieniamy podwórko przy ul. Parczewskiego. Zakątek - w sercu miasta i z zachowanym fragmentem murów miejskich - był niestety miejscem składowania śmieci. Aby tego uniknąć teren został uporządkowany i ogrodzony, a pojemniki na odpady przysłonięte.

fot. KPM
fot. KPM
Kolejne prace wykonane zostaną wspólnie z uczniami Liceum Plastyczne Kalisz. W ramach realizacji projektu Street Art Mural – Miejski ogród młodzież aranżuje podwórko. Pojawią się tu elementy małej architektury – donice, ławki. Zostanie posadzona zieleń. Na jednej ze ścian powstanie mural. Projekt zostanie wyłoniony w konkursie. 
 
Realizujące projekt Ewa Ratajczyk, Agnieszka Miśkiewicz i Iwona Marcinkowska przedstawiły koncepcje opracowane przez uczniów. Są one bardzo przemyślane i warte rozpatrzenia. Spośród nich zostanie wyłoniony projekt, który będzie zrealizowany.
 
W ramach miejskich inwestycji wykonano utwardzoną ścieżkę. Materiały na te działania pozyskane zostały z prac rozbiórkowych, których dokonano podczas modernizacji ul. Piskorzewskiej. 
 
Młodzież przeprowadziła już konsultacje społeczne z mieszkańcami, aby poznać ich potrzeby oraz wyobrażenia dotyczące przyszłości podwórza. Na ich podstawie młodzi plastycy - którzy na to zadanie otrzymali grant z Programu Grantowego Wena, organizowanego przez Fundację Rodziny Staraków – stworzą projekt zmiany tej przestrzeni na miejski ogród. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować