Społeczne

Młodzież zaaranżuje podwórko przy ul. Parczewskiego. Co się zmieni?

2022-04-07 17:30:00 red. za KPM

Zmieniamy podwórko przy ul. Parczewskiego. Zakątek - w sercu miasta i z zachowanym fragmentem murów miejskich - był niestety miejscem składowania śmieci. Aby tego uniknąć teren został uporządkowany i ogrodzony, a pojemniki na odpady przysłonięte.

fot. KPM
fot. KPM
Kolejne prace wykonane zostaną wspólnie z uczniami Liceum Plastyczne Kalisz. W ramach realizacji projektu Street Art Mural – Miejski ogród młodzież aranżuje podwórko. Pojawią się tu elementy małej architektury – donice, ławki. Zostanie posadzona zieleń. Na jednej ze ścian powstanie mural. Projekt zostanie wyłoniony w konkursie. 
 
Realizujące projekt Ewa Ratajczyk, Agnieszka Miśkiewicz i Iwona Marcinkowska przedstawiły koncepcje opracowane przez uczniów. Są one bardzo przemyślane i warte rozpatrzenia. Spośród nich zostanie wyłoniony projekt, który będzie zrealizowany.
 
W ramach miejskich inwestycji wykonano utwardzoną ścieżkę. Materiały na te działania pozyskane zostały z prac rozbiórkowych, których dokonano podczas modernizacji ul. Piskorzewskiej. 
 
Młodzież przeprowadziła już konsultacje społeczne z mieszkańcami, aby poznać ich potrzeby oraz wyobrażenia dotyczące przyszłości podwórza. Na ich podstawie młodzi plastycy - którzy na to zadanie otrzymali grant z Programu Grantowego Wena, organizowanego przez Fundację Rodziny Staraków – stworzą projekt zmiany tej przestrzeni na miejski ogród. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować