Edukacja

Młodzież może kształcić się w branży przemysłu lotniczego

2022-05-27 19:00:00 UM Kalisz

Kolejna kaliska szkoła dołączyła do współpracy na rzecz edukacji zawodowej dla przemysłu lotniczego. Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek podpisał dokument dotyczący współpracy pomiędzy Wielkopolskim Klastrem Lotniczym, a Miastem Kalisz. Trwa nabór do klasy w branżowej szkole I stopnia nr 1 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Rzemieślniczej 6.

zdjęcia: Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu
zdjęcia: Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu

16 maja ruszył nabór do szkół ponadpodstawowych, dlatego Wielkopolski Klaster Lotniczy, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu oraz Miasto Kalisz, który jest organem prowadzącym m. in. dla szkół: Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu, serdecznie zapraszają uczniów do złożenia dokumentów do klasy patronackiej WKL.

To właśnie w tej klasie młodzież będzie uczyć się przedmiotów teoretycznych, natomiast część praktyczna będzie odbywała się na warsztatach w pracowniach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

- Patrzymy w przyszłość, patrzymy na kierunki zawodowe, patrzymy na kształcenie, które jest tak istotne. Zawsze chcemy wspierać branżówki. Widzimy, że zbyt duże są widełki między szkolnictwem licealnym, a tym zawodowym, staramy się to wyrównać, a zarazem patrząc na zapotrzebowanie musimy wyjść naprzeciw oczekiwaniom. Bardzo serdecznie dziękuję i jeszcze raz gratuluję – powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

W tym roku nabór do klasy patronackiej WKL, a zarazem edukację dla przemysłu lotniczego wspiera Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu.

- Bardzo się cieszę, że możemy podjąć staż w firmach lotniczych w zakresie praktyk zawodowych – powiedział Janusz Matuszewski, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu.

W Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Wąskiej w Kaliszu można kształcić się w dwóch zawodach – elektromechanika i mechatronika, natomiast nabór na kierunek operator obrabiarek skrawających będzie odbywał się od tego roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Rzemieślniczej 6.

Nabór do wszystkich szkół ponadpodstawowych odbywa się drogą elektroniczną pod adresem: https://ponadpodstawowe-kalisz.nabory.pl/

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować