Młodzi zawodnicy rugby - Husaria Kalisz wygrali w Jarocinie

2014-10-12 20:04:00 Elżbieta Magnuszewska

Na Turnieju Nadziei Olimpijskich 12 października w Jarocinie, w ramach którego rozegrano II Turniej Wielkopolskiej Ligi Rugby Tag młodzi zawodnicy Husarii Kalisz odnotowali kolejny bardzo dobry występ. Wygrali wszystkie mecze i zajęli pierwsze miejsce w kategorii żak (11-12 lat) oraz drugie miejsce z jedną tylko porażką w kategorii mini-żak (9-10 lat). Powtórzyli tym samym sukces z I Turnieju Ligi w Poznaniu.

W Jarocinie swoich sił w rugby spróbowali również najmłodsi zawodnicy Husarii (6-7 lat), którzy rozegrali mecze towarzyskie. Rozegrano także mecze w kategoriach kadet oraz młodzik, w których Husaria nie startowała.

Turniej Nadziei Olimpijskich został zorganizowany przez klub Sparta Jarocin. Była to kolejna edycja turnieju współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Medale młodym rugbistom wręczyli Prezes Polskiego Związku Rugby Jan Kozłowski oraz Burmistrz Jarocina Stanisław Martuzalski.