Społeczne

Młodzi kaliszanie posadzili narcyzy i tulipany [zdjęcia]

2019-11-15 10:48:07 BK

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 wraz z wiceprezydentami Miasta Kalisza posadzili dziś na skwerku koło Galerii Amber cebulki kwiatów w kolorze bursztynu - narcyzy oraz tulipany. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Mimo niesprzyjającej aury dzieci z SP 18 dzielnie sadziły cebulki, które na wiosnę ozdobią skwer przy Galerii Amber. W akcji brali również udział wiceprezydenci - Grzegorz Kulawinek oraz Mateusz Podsadny, a także Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Jan Kłysz i przedstawiciele Galerii Amber.

Żółte i pomarańczowe kwiaty kolorystycznie będą nawiązywały do bursztynu – historycznie związanego z Kaliszem oraz do barw galerii Amber, która finansowo wsparła akcję. Mali ogrodnicy za swój udział w przedsięwzięciu otrzymali upominki i podziękowania od włodarzy miasta i sponsora akcji. Na ręce uczniów przekazane zostały również dwa karmniki dla ptaków i ziarno, które będą bardzo potrzebne ptakom w okresie zimowym.

W najbliższym czasie tulipany ozdobią również teren przy Rondzie Ptolemeusza. Będzie to 8200 cebulek. Natomiast przy ul. Dworcowej, przy nowym Centrum Przesiadkowym zostanie posadzonych 30 drzew – 15 klonów czerwonych i 15 miłorzębów.

Łączny koszt sadzenia roślin to blisko 34 tys. złotych, z czego 10 tys. złotych sfinansowała Galeria Amber.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować