Kultura

Młode talenty z MDK zachwyciły publiczność w Komodzie [zdjęcia]

2021-10-21 10:00:00 BK

20 października w Komodzie w Kaliszu mieliśmy okazję przeżyć prawdziwy artystyczny rollercoaster, a to za sprawą Kulturalnej Środy z Młodzieżowym Domem Kultury w Kaliszu.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Kulturalne Środy to cykl spotkań z ciekawymi ludźmi, twórcami artystycznymi z różnych dziedzin, stowarzyszeniami historyczno-literackimi, młodymi adeptami sztuki wokalnej, tańca, czy rękodzieła artystycznego.

W środę, 20 października, w Komodzie zaprezentowali się młodzi, utalentowani artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu. Mogliśmy zobaczyć i usłyszeć najmłodszych podopiecznych z pracowni rytmiki, którzy pokazali, że mają dobre ucho i czują rytm, grupy taneczne AQUA, LUNA i DANA DA czy duety taneczne: Weronika Skowrońska, Nadia Mistrzak, Nadia Taterska, Oliwia Hankowska.

Przed publicznością zaprezentowali się również Teatr Pieśni i Tańca "Patrimonium", pracownia muzyczna oraz pracownia wokalna: Studio Piosenki WOKALMANIA MDK.

https://fb.watch/8MQgU2Y3aN/

Głównym celem Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu jest prowadzenie zajęć wspierających rozwój dzieci i młodzieży poprzez rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, doskonalenie umiejętności oraz pogłębianie więzi, a także przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

 
W kaliskim MDK działają pracownie:
- pracownia taneczna
- grupa PRZECHOWALNIA
- Teatr Pieśni i Tańca "Patrimonium"
- pracownia teatralna
- pracownia terapeutyczno - wyrównawcza
- Integracyjny Klub Osób z Niepełnosprawnością "Tęcza"
- pracownia muzyczna
- pracownia plastyczna
- koło szkutnicze
- pracownia gimnastyki korekcyjnej
- pracownia języka angielskiego

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować