Kultura

Młode talenty z MDK zachwyciły publiczność w Komodzie [zdjęcia]

2021-10-21 10:00:00 BK

20 października w Komodzie w Kaliszu mieliśmy okazję przeżyć prawdziwy artystyczny rollercoaster, a to za sprawą Kulturalnej Środy z Młodzieżowym Domem Kultury w Kaliszu.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Kulturalne Środy to cykl spotkań z ciekawymi ludźmi, twórcami artystycznymi z różnych dziedzin, stowarzyszeniami historyczno-literackimi, młodymi adeptami sztuki wokalnej, tańca, czy rękodzieła artystycznego.

W środę, 20 października, w Komodzie zaprezentowali się młodzi, utalentowani artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu. Mogliśmy zobaczyć i usłyszeć najmłodszych podopiecznych z pracowni rytmiki, którzy pokazali, że mają dobre ucho i czują rytm, grupy taneczne AQUA, LUNA i DANA DA czy duety taneczne: Weronika Skowrońska, Nadia Mistrzak, Nadia Taterska, Oliwia Hankowska.

Przed publicznością zaprezentowali się również Teatr Pieśni i Tańca "Patrimonium", pracownia muzyczna oraz pracownia wokalna: Studio Piosenki WOKALMANIA MDK.

https://fb.watch/8MQgU2Y3aN/

Głównym celem Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu jest prowadzenie zajęć wspierających rozwój dzieci i młodzieży poprzez rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, doskonalenie umiejętności oraz pogłębianie więzi, a także przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

 
W kaliskim MDK działają pracownie:
- pracownia taneczna
- grupa PRZECHOWALNIA
- Teatr Pieśni i Tańca "Patrimonium"
- pracownia teatralna
- pracownia terapeutyczno - wyrównawcza
- Integracyjny Klub Osób z Niepełnosprawnością "Tęcza"
- pracownia muzyczna
- pracownia plastyczna
- koło szkutnicze
- pracownia gimnastyki korekcyjnej
- pracownia języka angielskiego

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ