Kultura

Mistrzyni czułych historii, czyli Edyta Świętek w Miejskiej Bibliotece

2024-02-29 10:02:51 MBP Kalisz

Specjalnie na Dzień Kobiet Miejska Biblioteka Publiczna, w ramach cyklu „Oko w oko z pisarzem”, zaprosiła jedną z najpopularniejszych polskich pisarek, Edytę Świętek - autorkę powieści obyczajowych, opowieści z wątkiem kryminalnym oraz sag rodzinnych z historią w tle.

MBP Kalisz
MBP Kalisz

Edyta Świętek urodziła się w Krakowie, i to w okolicach tego miasta najczęściej umieszcza akcję swoich powieści. Szczególne uznanie przyniosły jej sagi rodzinne: „Spacer Aleją Róż”, „Grzechy młodości” czy „Saga krynicka”. Losy bohaterów w nich opisane podbiły serca czytelniczek. Książki Edyty Świętek znikają z bibliotecznych półek szybciej niż świeże pieczywo z najlepszej piekarni, dlatego spotkanie z pisarką będzie nie tylko okazją do wysłuchania opowieści o kulisach tworzenia powieści, ale też możliwością zdobycia dedykacji i autografu. Podczas spotkania będzie można kupić książki Edyty Świętek.

Spotkanie autorskie z Edytą Świętek odbędzie się 8 marca, o godzinie 18.00 w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66. Rozmowę z pisarką poprowadzi Katarzyna Górcewicz – dziennikarka kaliskich mediów. Cykl spotkań z pisarzami wspierają: Komoda Club Residence i Cukiernia GUCIO.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować