Mistrz snookera z Kalisza

2013-01-22 07:43:00 HB za BIM

Kaliszanin Dariusz Wiśniewski został Mistrzem Polski seniorów w snookerze. W finałowym pojedynku pokonał 3:2 Marcina Kolibskiego z Janowa Lubelskiego i po raz trzeci stał się triumfatorem w tej kategorii wiekowej. Mistrzostwa Polski w snookerze seniorów, czyli zawodników, którzy ukończyli 40 lat, odbyły się w kaliskim Klubie Rudi.

BIM/Piotr Szymański
Zanim rozpoczęły się mecze grupowe, sędzia główny Krzysztof Kruk zaproponował uczestnikom, aby spotkania tego etapu odbywały się z dziesięcioma czerwonymi bilami na stole, a nie z piętnastoma. Miało to skrócić czas gry, ale jednocześnie do 1/8 finału wchodzili tylko zwycięzcy grup, natomiast zawodnicy z drugich i trzecich miejsc mieli stoczyć ze sobą dodatkowe spotkania, decydujące o awansie.
W 1/8 finału zagrało czterech kaliszan - Dariusz Wiśniewski, Jacek Rudowicz, Duran Selvi i Waldemar Matuszkiewicz. Ostatni z nich awansował do ćwierćfinału, w którym uległ przyszłemu wicemistrzowi kraju.
- Zawodnicy byli zadowoleni z gier, jak również z profesjonalnie przygotowanych stołów - powiedział Jacek Rudowicz. - Większość z nich wyraziła wolę, aby za rok znów spotkać się Kaliszu i walczyć o tytuł najlepszego w kategorii seniorów.
Zrodził się również pomysł, aby do kalendarza rozgrywek włączyć Mistrzostwa Polski dla zawodników powyżej 50 lat. Uczestnicy zmagań nie zapomnieli o zmarłym w ubiegłym roku Jerzym Tomalaku, trenerze i działaczu kaliskiego, jak również polskiego snookera. Złożyli oni na jego grobie wieniec, zapalili znicz i uczcili minutą ciszy pamięć kolegi.