Sport

Mikołaje wsiedli na rowery! [zdjecia]

2022-12-05 11:00:00 red. za Krzysztof Wydra - KTR Cyklista Kalisz

W niedzielę 4 grudnia Mikołaje wsiedli na rowery i przejechali ulicami Kalisza. KTR Cyklista Kalisza zaprosił tradycyjnie na Rajd Mikołajów.

fot. Krzysztof Wydra
fot. Krzysztof Wydra
Na miejsce zbiórki wyznaczone było miejsce obok cukierni Koszyczarski przy ul. Widok w Kaliszu. Cukiernia ta ufundowała smaczny i słodki poczęstunek w postaci ciast. W rajdzie udział wzięło 31 Mikołajów i jego pomocników. Od początku spotkania atmosfera była świątecznie miła i panowała radość. Wszyscy cieszyli się ze spotkania i wspólnej jazdy.
 
Komandor Jarosław udzielił instruktażu, omówił trasę i bezpieczeństwo w czasie jazdy. Uczestnicy pięknie przebrani za mikołaje i elfy wyruszyli na trasę swoimi przystrojonymi rowerami. W czasie jazdy po mieście rozdawali słodycze napotkanym dzieciom i pozdrawiali mieszkańców wesołymi świątecznymi gestami. Po drodze wstąpili na miejskie lodowisko i tam również rozdali dzieciom słodkości.
 
Mikołaje byli również na Złotym Rogu w Mikołajowym Miasteczku. Odwiedzili plac przed Hampton by Hilton Kalisz by zrobić sobie wspólne zdjęcie w pięknym otoczeniu hotelu. Następnie pojechali na Planty przed ławeczkę niedawno zmarłego słynnego kaliskiego przewodnika Stefana Szymczaka. Na Plantach mieli też uroczyste zakończenie rajdu.
 
Tu czekały gorące napoje i smaczne ciasto z cukierni Koszyczarski. Poza tym zostały przeprowadzone dwa konkursy. Pierwszy dotyczył odnalezienia ukrytych na Plantach karteczek z wizerunkiem Mikołaja. Drugi, to konkurs na najpiękniej przystrojony rower. Na każdego zwycięzcę czekały nagrody w postaci rowerowych gadżetów ufundowanych przez firmę IMP-Rowery Juszczak Paweł, sklep rowerowy. Lotnicza 62, 62-800 Kalisz.
 
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować