Społeczne

Mikołaje przyjechały na motorach do SPS19! [zdjęcia, wideo]

2023-12-10 13:00:00 red.

Kilkudziesięciu Mikołajów na motorach, jak co roku, z wielkim hukiem przyjechało z prezentami do Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu, w ramach akcji MotoMikołaje 2023. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk
Zbliżają się święta, to dobry czas, aby wspólnie sprawić by na dziecięcych twarzach pojawił się uśmiech. MotoMikołaje zgodnie z tradycją zorganizowały akcję charytatywną dla niepełnosprawnych dzieci ze Szkoły Podstawowej na ul. Budowlanej w Kaliszu. Wcześniej odbyła się zbiórka środków na zakup słodyczy i prezentów, do której każdy mógł dorzucić swoją cegiełkę.
 
10 grudnia  motocykliści w strojach Mikołajów zebrali się na parkingu przy ul. 3 Maja. Stąd wyruszyli motocyklami do SPS19 na ciepły poczęstunek i wręczenie paczek dzieciom. Pod placówkę przy ul. Budowlanych przyjechali z wielkim hukiem i dymem czym sprawili ogromną radość uczniom.
 
- Jest sympatycznie i to wielka frajda dla dzieciaków, kiedy motocykliści przyjeżdżają z hukiem pod szkołę - mówiła Sylwia Baranowska, dyrektor SPS19 w Kaliszu.
 
MotoMikołaje przyjechały pod SP19. WIDEO
 
Przywieźli specjalnie przygotowane paczki, które wręczał osobiście św. Mikołaj. Nie zabrakło łez wzruszenia i wspólnych zdjęć.
 
 
Na świątecznie przystrojone zostały również szybkie maszyny darczyńców. Tradycyjnie uczniowie wybrali najlepiej ubrany motocykl. 
 
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować