Społeczne

Miasto nie przyjęło propozycji Stowarzyszenia Aktywni ws. budowy placu zabaw. Mikołaj Marucha: Niestety polityka w tym wypadku znów wygrała

2024-03-03 12:00:00 red. za Stowarzyszenie Aktywni

7 głosów za i 10 przeciwko – tak głosowali radni w trakcie czwartkowej sesji Rady Miasta Kalisza ws. wniosku stowarzyszenia #Aktywni o współpracę przy budowie placu zabaw w Parku Miejskim.

Zdj. Przemysław Szczeblewski
Zdj. Przemysław Szczeblewski

Za inicjatywą głosowali Radni Koalicji Obywatelskiej oraz Trzeciej Drogi, na nie głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości, Samorządny Kalisz oraz Wszystko dla Kalisza. Wniosek stowarzyszenia #Aktywni zakładał pomoc w realizacji budowy placu zabaw w Parku Miejskim bez obciążania budżetu Miasta, które na ten cel przeznaczyło aż milion złotych.

Chcieliśmy pomóc, aby w zadłużonym na przeszło 400 milionów złotych mieście zaoszczędzić pierwszy milion, z którego wnioskowaliśmy o przekazanie 600 tysięcy złotych na rzecz spłaty zadłużenia, a 400 tysięcy na Schronisko Dla Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Brata Alberta, z czego część pozwoliłaby na spłatę zadłużenia tej instytucji, a pozostała kwota na stworzenie tam spółdzielni, w której bezdomni znaleźliby miejsca pracy,  a schronisko stałoby się samowystarczalne zarabiając na swoje utrzymanie i świadcząc usługi na rzecz mieszkańców Kalisza. Niestety polityka  w tym wypadku znów wygrała, a miasto wyda kolejny milion złotych, które mogło zostać zaoszczędzone, to przykre – powiedział Mikołaj Marucha, kandydat na prezydenta Miasta Kalisza tuż po sesji Rady Miejskiej.

W trakcie sesji #Aktywni podkreślili, że plac w pełni wykonany byłby zgodnie z obowiązującymi przepisami i we współpracy z konserwatorem zabytków, a jedyną zapłatą za proponowany plac zabaw ze zjazdem linowym byłoby umieszczenie tabliczki wspominającej o fundatorze placu zabaw. Inicjator pomysłu Krzysztof Gorzkiewicz podkreślił też, że w ten sposób powstaje właśnie kraina dziecięca na Małej Plaży w Szałem, a cały sprzęt posiada wszelkie niezbędne atesty i regulaminy.

#Aktywni zapowiedzieli też, że jeszcze w marcu w centrum miasta wybudują zjawiskową i pełną zieleni pergolę, która ma służyć nie tylko mieszkańcom, ale interesują się nią również już teraz fotografowie z całej Polski. Na budowę tej pergoli również zgody nie wydało miasto, mimo wszystko powstanie, gdyż okazało się, że teren ten do miasta nie należy.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować