Marta Walczykiewicz nominowana w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2016 r. [Głosowanie]

2016-11-30 10:55:00 redakcja

Srebrna medalistka igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro została nominowana w 82. plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na Najlepszego Sportowca Polski 2016 r. W finale plebiscytu znalazło się 20 najlepszych sportowców z ostatnich 12 miesięcy. Głosować można zarówno przez internet, za pomocą kuponów „Przeglądu Sportowego” lub poprzez sms aż do początku stycznia.

fot. red arch
fot. red arch

Kaliska kajakarka – poza wcześniejszymi wieloma licznymi sukcesami – została w 2016 roku wicemistrzynią olimpijską w Rio de Janeiro w K-1 na 200 m. Marta od lat jest w ścisłej europejskiej czołówce, często wygrywając bądź zajmując drugie miejsce w licznych zawodach. W latach 1998–2006 i od 2010 zawodniczka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy. W 2014 r. w Moskwie zdobyła mistrzostwo świata w sztafecie K-1 na dystansie 4 × 200 m. Wywalczyła również osiem srebrnych i dwa brązowe medale na mistrzostwach świata w różnych konkurencjach. W 2013 została mistrzynią Europy w K-1 na 200 m, wcześniej sześciokrotnie stawała na podium mistrzostw kontynentu. W 2014 r. zdobyła również piąty srebrny medal na mistrzostwach Europy.

Nominowani w 82. plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2016 roku:

- Karol Bielecki (piłka ręczna)
- Jakub Błaszczykowski (piłka nożna)
- Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska (wioślarstwo)
- Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (wioślarstwo)
- Joanna Jędrzejczyk (MMA)
- Grzegorz Krychowiak (piłka nożna)
- Bartosz Kurek (siatkówka)
- Robert Lewandowski (piłka nożna)
- Rafał Majka (kolarstwo szosowe)
- Piotr Małachowski (lekkoatletyka)
- Monika Michalik (zapasy)
- Beata Mikołajczyk, Karolina Naja (kajakarstwo)
- Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo szosowe)
- Oktawia Nowacka (pięciobój)
- Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
- Agnieszka Radwańska (tenis)
- Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
- Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
- Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)
- Bartosz Zmarzlik (żużel)

Głosować można: tutaj
lub poprzez sms albo media społecznościowe. Szczegóły jak głosować znajdziecie: tutaj

Dziesiątkę najlepszych sportowców Polski 2016 poznamy w pierwszych dniach stycznia. W zeszłorocznym plebiscycie Marta Walczykiewicz zajęła 17. miejsce, zdobywając 46 888 głosów. Czy teraz naszej srebrnej medalistce uda się awansować do pierwszej dziesiątki?

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ