Marta Walczykiewicz nominowana w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2016 r. [Głosowanie]

2016-11-30 10:55:00 redakcja

Srebrna medalistka igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro została nominowana w 82. plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na Najlepszego Sportowca Polski 2016 r. W finale plebiscytu znalazło się 20 najlepszych sportowców z ostatnich 12 miesięcy. Głosować można zarówno przez internet, za pomocą kuponów „Przeglądu Sportowego” lub poprzez sms aż do początku stycznia.

fot. red arch
fot. red arch

Kaliska kajakarka – poza wcześniejszymi wieloma licznymi sukcesami – została w 2016 roku wicemistrzynią olimpijską w Rio de Janeiro w K-1 na 200 m. Marta od lat jest w ścisłej europejskiej czołówce, często wygrywając bądź zajmując drugie miejsce w licznych zawodach. W latach 1998–2006 i od 2010 zawodniczka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy. W 2014 r. w Moskwie zdobyła mistrzostwo świata w sztafecie K-1 na dystansie 4 × 200 m. Wywalczyła również osiem srebrnych i dwa brązowe medale na mistrzostwach świata w różnych konkurencjach. W 2013 została mistrzynią Europy w K-1 na 200 m, wcześniej sześciokrotnie stawała na podium mistrzostw kontynentu. W 2014 r. zdobyła również piąty srebrny medal na mistrzostwach Europy.

Nominowani w 82. plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2016 roku:

- Karol Bielecki (piłka ręczna)
- Jakub Błaszczykowski (piłka nożna)
- Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska (wioślarstwo)
- Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (wioślarstwo)
- Joanna Jędrzejczyk (MMA)
- Grzegorz Krychowiak (piłka nożna)
- Bartosz Kurek (siatkówka)
- Robert Lewandowski (piłka nożna)
- Rafał Majka (kolarstwo szosowe)
- Piotr Małachowski (lekkoatletyka)
- Monika Michalik (zapasy)
- Beata Mikołajczyk, Karolina Naja (kajakarstwo)
- Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo szosowe)
- Oktawia Nowacka (pięciobój)
- Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
- Agnieszka Radwańska (tenis)
- Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
- Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
- Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)
- Bartosz Zmarzlik (żużel)

Głosować można: tutaj
lub poprzez sms albo media społecznościowe. Szczegóły jak głosować znajdziecie: tutaj

Dziesiątkę najlepszych sportowców Polski 2016 poznamy w pierwszych dniach stycznia. W zeszłorocznym plebiscycie Marta Walczykiewicz zajęła 17. miejsce, zdobywając 46 888 głosów. Czy teraz naszej srebrnej medalistce uda się awansować do pierwszej dziesiątki?

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować