Mali dziennikarze

2011-01-14 23:38:41 Aga

Przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Kaliszu podczas spotkania z dziennikarzem poznawały wczoraj tajniki dziennikarstwa. Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów są dla najmłodszych jednym ze sposobów zdobywania wiedzy. Dzieciaki mają przy tym niemałą zabawę.

Na zaproszenie dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 w Kaliszu, Doroty Muszyńskiej odwiedziliśmy grupę "starszaków". Podczas spotkania, dzieci dowiadywały się o tym, kim jest dziennikarz, czym się zajmuje. Miały okazję wcielić się w rolę osób odpowiadających na pytania podczas wywiadu czy też samych dziennikarzy. Ta funkcja spodobała im się najbardziej. Pytali nie tylko o sam zawód dziennikarza, ale także o ciekawostki z życia rozmówcy, m.in. o to, jakie bajki lubi najbardziej. Kilku z nich zdecydowało nawet, że w przyszłości wybierze zawód dziennikarza.
Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, czy wszelkie zajęcia, w których dzieci w praktyczny, połączony z zabawą sposób mogą odkrywać różne tematy dotyczące życia w swoim mieście, kraju, itd. cieszą się sporym zainteresowaniem.
Maluchy wcieliły się także w rolę menedżerów ds. public relations przedszkola, zapraszając na najbliższe wydarzenia, które odbędą się w PP Nr1, m.in. na Bal Karnawałowy. Robiły to z dużym wdziękiem, któremu nie oparłby się chyba nikt.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ