Kultura

Machalica przeczyta Szymborską

2023-09-13 14:00:00 WKST

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

Aktor filmowy i teatralny Aleksander Machalica przeczyta fragmenty poezji Wisławy Szzymborskiej i Jadwigi Zamoyskiej w Bibliotece Głównej przy Legionów. Wydarzenie jest jedną z odsłon cyklu „Kobiety z Kórnika”.
 

WKST
WKST

Wydarzenia, w ramach projektu przygotowanego wspólnie przez Teatr Muzyczny w Poznaniu i Fundację Zakłady Kórnickie, poświęcone są twórczości Wisławy Szymborskiej (w setną rocznicę urodzin) i Jadwigi Zamoyskiej (w setną rocznicę śmierci). W obchody wpisują się spotkania ze znanymi i lubianymi aktorami, którzy będą czytać teksty obu patronek. Wydarzenia zaplanowane zostały w bibliotekach w całej Polsce, między innymi w takich miastach jak Toruń, Kielce, Olszyn, Konin czy Lublin. Spotkaniom towarzyszyć będzie wystawa „Kobiety z Kórnika”, przygotowana przez PAN Bibliotekę Kórnicką oraz Fundację Zakłady Kórnickie.

W poniedziałek, 18 września, o godzinie 17:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu (ul. Legionów 66) fragmenty poezji Jadwigi Zamoyskiej i Wisławy Szymborskiej przeczyta znany aktor filmowy i teatralny, Aleksander Machalica. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają Aleksandra Daukszewicz (solistka) i Radosław Mateja (fortepian).

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować