Polityka

Lider partii Polska 2050 z wizytą w Kaliszu - "Era PiSu odejdzie do przeszłości"

2023-09-19 15:30:00 BK

Lider partii Polska 2050 Szymon Hołownia, odwiedził 19 września Kalisz by udzielić poparcia kandydatce do Sejmu w okręgu kalisko-leszczyńskim Barbarze Oliwieckiej i porozmawiać z mieszkańcami o programie wyborczym ugrupowania. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Szymon Hołownia spotkał się z mieszkańcami, sympatykami oraz dziennikarzami na Plantach Miejskich. 

- Cieszę się, że w drodze do Poznania mogę zatrzymać się w Kaliszu. W tym mieście mocno wspieram Basię Oliwiecką, naszą kandydatkę z nr 2 na liście Trzeciej Drogi. W Poznaniu będziemy rozmawiać o tym co rozgrzewa wyobraźnię osób zajmujących się polityką. Chcemy pokazać jak rozdzielić kościół od państwa i państwo od kościoła ale też media publiczne od państwa partyjnego i uczynić z nich ponownie miejsce wymiany poglądów, debaty i przekazywania informacji ludziom. Basia będzie toczyła w Kaliszu niełatwy bój, ale to doświadczona radna, działaczka, jest z nami już od dawna i jest całym sercem, dusza i działaniem z ruchu Polska 2050 - mówił Szymon Hołownia. 

- Jeżeli my będziemy mieli wpływ na władzę, to na pewno nie będziemy powielać złych wzorców jakie wprowadza i PiS i koalicje samorządowe w wielu miejscach Polski. Jadąc do Kalisza słyszę o tym, że funduje się za pieniądze miejskie badania parlamentarne. Wiceprezydenci otrzymywali przez długie lata dodatki tymczasowe za pełnienie obowiązków, które ze swojej definicji powinny być tymczasowe. To nie są standardy, którym chcemy się kierować. Możemy zadeklarować, że z PiSem Polska 2050, Trzecia Droga, żadnej koalicji tworzyć nie będzie - mówił w Kaliszu Szymon Hołownia. 

Lider ruchu rozmawiał z mieszkańcami o sprawach społecznych, organizacji pozarządowych, sprawach zwierząt czy emeryturach.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować