Społeczne

Książki w języku ukraińskim w Książnicy Pedagogicznej

2022-08-11 11:30:00 Andrzej Kurzyński/PBP Książnica Pedagogiczna im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu aktywnie wspiera uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Biblioteka właśnie poszerzyła swoją ofertę i stworzyła księgozbiór z myślą o naszych wschodnich sąsiadach. Było to możliwe dzięki wsparciu, jakie kaliska Książnica otrzymała z Fundacji ORLEN.

fot. Andrzej Kurzyński/PBP Książnica Pedagogiczna im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu
fot. Andrzej Kurzyński/PBP Książnica Pedagogiczna im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu

Pólka z nowymi książkami dla ukraińskich przyjaciół właśnie została zapełniona. Wydawnictwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych są już dostępne w naszej wypożyczalni. To w sumie ponad sto pozycji w języku ukraińskim i rosyjskim, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje również materiałów do nauki języka polskiego, słowników i rozmówek polsko-ukraińskich.

- Książka w ojczystym języku choć na chwilę pozwoli odciągnąć uchodźcom ich myśli od sytuacji, w której się znaleźli. Dlatego wraz z napływem do Kalisza gości z Ukrainy czyniliśmy starania, aby utworzyć w naszej bibliotece specjalny księgozbiór przeznaczony właśnie dla uciekających przed wojną Ukraińców. Z pomocą przyszła Fundacja ORLEN. Odpowiedziała ona pozytywnie na nasz wniosek i dzięki otrzymanemu wsparciu mogliśmy zakupić książki – mówi Andrzej Kurzyński z Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu.

Książki zostały skatalogowane i są już dostępne do wypożyczenia. A jakie to książki, można sprawdzić pod poniższym linkiem: https://bit.ly/3JM21va.

Дорогі друзі з України!

Запрошуємо до нашої бібліотеки. У нас є нові книги українською та російською мовами й матеріали для вивчення польської мови. Ви знайдете книги для дорослих, підлітків та дітей.Будьте нашими читачами, приводьте друзів.

Наша адреса: Książnica Pedagogiczna, Вулиця Południowa 62 (вхід з вулиці Kordeckiego).

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować