Społeczne

Książki w języku ukraińskim w Książnicy Pedagogicznej

2022-08-11 11:30:00 Andrzej Kurzyński/PBP Książnica Pedagogiczna im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu aktywnie wspiera uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Biblioteka właśnie poszerzyła swoją ofertę i stworzyła księgozbiór z myślą o naszych wschodnich sąsiadach. Było to możliwe dzięki wsparciu, jakie kaliska Książnica otrzymała z Fundacji ORLEN.

fot. Andrzej Kurzyński/PBP Książnica Pedagogiczna im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu
fot. Andrzej Kurzyński/PBP Książnica Pedagogiczna im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu

Pólka z nowymi książkami dla ukraińskich przyjaciół właśnie została zapełniona. Wydawnictwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych są już dostępne w naszej wypożyczalni. To w sumie ponad sto pozycji w języku ukraińskim i rosyjskim, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje również materiałów do nauki języka polskiego, słowników i rozmówek polsko-ukraińskich.

- Książka w ojczystym języku choć na chwilę pozwoli odciągnąć uchodźcom ich myśli od sytuacji, w której się znaleźli. Dlatego wraz z napływem do Kalisza gości z Ukrainy czyniliśmy starania, aby utworzyć w naszej bibliotece specjalny księgozbiór przeznaczony właśnie dla uciekających przed wojną Ukraińców. Z pomocą przyszła Fundacja ORLEN. Odpowiedziała ona pozytywnie na nasz wniosek i dzięki otrzymanemu wsparciu mogliśmy zakupić książki – mówi Andrzej Kurzyński z Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu.

Książki zostały skatalogowane i są już dostępne do wypożyczenia. A jakie to książki, można sprawdzić pod poniższym linkiem: https://bit.ly/3JM21va.

Дорогі друзі з України!

Запрошуємо до нашої бібліотеки. У нас є нові книги українською та російською мовами й матеріали для вивчення польської мови. Ви знайдете книги для дорослих, підлітків та дітей.Будьте нашими читачами, приводьте друзів.

Наша адреса: Książnica Pedagogiczna, Вулиця Południowa 62 (вхід з вулиці Kordeckiego).

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować