Edukacja

Korepetycje dla maturzystów na Akademii Kaliskiej

2023-02-13 20:00:00 red

W związku z uruchomieniem od nowego roku akademickiego kierunku lekarskiego na Akademii Kaliskiej uczelnia w porozumieniu z Urzędem Miasta zdecydowała się na zorganizowanie cyklu korepetycji dla tegorocznych maturzystów. Kursy będą prowadzone z biologii, chemii i matematyki.

UM Kalisz
UM Kalisz

- Chcemy pomóc kaliskiej młodzieży przygotować się do matury biologii, chemii i matematyki, czyli z tych przedmiotów, które otwierają drogę do kierunku lekarskiego. Wspólnie przygotowaliśmy inicjatywę kursów powtórkowych – mówi prezydent Krystian Kinastowski.

Kursy będą prowadzili wykładowcy Akademii Kaliskiej – Rekrutacja na wydział lekarski ma charakter centralny. Studenci zgłaszają ofertę studiowania w kilku albo kilkunastu uczelniach. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej studentów z Kalisza i okolic studiowała u nas. Jak pokazują dane, ponad 60 procent młodzieży zostaje tam, gdzie studiuje. Niedobór kadr medycznych jest odczuwalny w Kaliszu i Wielkopolsce – w aglomeracji kalisko-ostrowskiej na 1000 mieszkańców przypada 0,87 lekarza. My jako uczelnia wyższa, która odpowiada na zapotrzebowanie społeczne okolicznych miast, wsi i Kalisza, czujemy się w obowiązku, aby te luki zakopywać – mówi rektor Akademii Kaliskiej prof. Andrzej Wojtyła.

Zajęcia – 3 godziny lekcyjne z danego przedmiotu – odbywać się będą na terenie kampusu Akademii Kaliskiej przy ul. Poznańskiej w weekendy – w soboty maturzyści będą powtarzać zagadnienia z matematyki i chemii, a w niedziele z biologii. Pierwszy kurs odbędzie się 25 lutego.

Warunkiem uczestnictwa jest złożenie deklaracji (wzór w załączniku) od 14 do 20 lutego w swojej szkole lub bezpośrednio w Wydziale Edukacji przy ul. Jasnej 2.

Zajęcia są bezpłatne

Załączniki:

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować