Edukacja

,,Kopernik" w gronie laureatów konkursu „Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia”

2023-11-20 10:00:00 III LO w Kaliszu

16 listopada odbyło się podsumowanie konkursu „Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia”.  Na podium znalazło się III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu.

fot. III LO w Kaliszu
fot. III LO w Kaliszu

Szkolny Związek Sportowy ,,Wielkopolska" przeprowadził konkurs w trzech kategoriach, który obejmował ocenę działalności sportowej w wielu aspektach m.in udział w międzyszkolnym współzawodnictwie sportowym, organizację imprez okolicznościowych, organizację szkoleń dla młodzieży i udział w programach sportowych, promocję wychowania fizycznego w szkole czy szkolenia nauczycieli.

III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu uplasowało się na trzecim miejscu, tuż za Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie oraz Zespołem Szkół Ekonomicznych w Gnieźnie. Kaliskie liceum otrzymało nagrodę w wysokości 2000 zł na sprzęt sportowy oraz organizację eventu sportowego.

Impreza podsumowująca odbyła się w Szkole Podstawowej nr 8 w Kaliszu, na którą byli zaproszeni przedstawiciele zwycięskich szkół wraz z delegacją uczniowską z całego województwa wielopolskiego. III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu reprezentowała p. Dyrektor Anna Narewska, nauczycielki wychowania fizycznego Monika Baran - Bodylska oraz Anna Michalska wraz uczniami biorącymi udział w zawodach sportowych.

 

„Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia” - to projekt, którego głównym celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować