Kultura

"Koniec i kropka" - Kolaż artystyczny Katarzyny Kaczmarek w Wieży Ciśnień

2023-09-13 12:00:00 OKP Wieża Ciśnień

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

Zapraszamy wszystkich do OKP Wieży Ciśnień na niezwykłą wystawę artystki Katarzyny Kaczmarek pt."Koniec i kropka", która odbędzie się 22 września o godzinie 18:30 (ul. Górnośląska 66a, Kalisz).

OKP Wieża Ciśnień
OKP Wieża Ciśnień
Katarzyna Kaczmarek to utalentowana absolwentka Międzynarodowej Szkoły Charakteryzacji Filmowej i Teatralnej Marii Ewy Dziewulskiej w Warszawie oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
 
Sztuka towarzyszyła Katarzynie od najmłodszych lat. Już w dziecięcym pokoju zamiast zabawek znajdowały się farby i kredki. Po ukończeniu szkoły w Warszawie Katarzyna dała się porwać światu mody, makijażu i sesjom zdjęciowym. To były lata magicznego odkrywania, ale marzenia o dalszym rozwoju i studiach na Akademii Sztuk Pięknych nigdy jej nie opuściły.
 
W trakcie studiów dołączyła do rodzinnego projektu, Manufaktury Szkła Artystycznego, gdzie specjalizowała się w technologii szkła stapianego, znanej jako fusing. To było dla niej ogromne wyzwanie, ale dzięki determinacji zdobyła niezbędną wiedzę i pewność siebie. W kolejnych latach
zrealizowała setki projektów, wnosząc swój wkład w świat sztuki.
 
Pomysł na tworzenie kolaży to etap poszukiwań pomiędzy malarstwem a grafiką. Jednak to właśnie kolaż stał się jej pasją. Daje on nieograniczone możliwości łączenia różnych materiałów i technik artystycznych. Katarzyna często korzysta z fragmentów archiwalnych czasopism takich jak Harper's Bazaar, Vogue i K MAG, co stanowi dla niej źródło nieustającej inspiracji.
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować