Kultura

Koncert Walentynkowy „When I fall In Love” w Koźminku

2024-02-10 16:00:00 Gminne Centrum Kultury w Koźminku

W czarującym walentynkowym repertuarze 15 lutego wystąpi nie mniej czarujący duet dwóch gentelmanów, z których jeden jest wirtuozem saksofonu, a mowa tu o Janie Adamczewskim, drugi natomiast jest mistrzem fortepianu i wokalu, a jest nim Jacek Szwaj. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 18:00 w Dworze w Koźminku. 

Gminne Centrum Kultury w Koźminku
Gminne Centrum Kultury w Koźminku
Podczas koncertu będzie można usłyszeć najpiękniejsze piosenki o miłości. Utwory muzyki klasycznej, filmowej oraz popularnej, a także znane kompozycje z musicali w lekkich jazzowych aranżacjach wybrzmią w walentynkowy wieczór.
 
Jan Adamczewski to saksofonista, aranżer i kompozytor. Najczęściej inicjator wielu wydarzeń muzycznych w Poznaniu i Wielkopolsce, takich jak: koncerty jazzowe, jam session, warsztaty i audycje muzyczne. Jan Adamczewski na koncertach sięga po swoje kompozycje, standardy muzyki filmowej, popowej i jazzowej, które są zarejestrowane na płytach: „Feel The Moment”(2022), „Una Escultura”(2019), „Sax Buster”(2016), „Jan Adamczewski”(2013), „Chopin Profanum” (2011).
 
Jan Adamczewski został wyróżniony nagrodą dla najlepszego instrumentalisty XIV Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu w 2009 r. Prowadzony przez Jana Adamczewskiego Sharp Eleven Big Band otrzymał wyróżnienie na Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu w 2011 r.
 
Jacek Szwaj to pianista, wokalista i kompozytor. Obecnie jest wykładowcą w Katedrze Jazzu Akademii Muzycznej oraz w POSM II st. im Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Jacek Szwaj jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in: zdobywcą Pierwszej Nagrody i tytułu Transatlantyk Instant Composer 2012, na konkursie Instant Composition Contest 2012 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk. Ten doroczny konkurs natychmiastowej improwizacji do obrazu, jest do dzisiaj jedynym tego typu wydarzeniem na świecie.
Koncertuje głownie solo oraz z projektem JACEK SZWAJ TRIO, który współtworzy wraz z Damianem Kostką (kontrabas) i Mateuszem Brzostowskim (perkusja). W tym roku ukaże się kolejny album tej formacji. Jacek Szwaj jest również pianistą Hanny Banaszak, współpracował w różnych projektach ze znakomitymi artystami sceny polskiej i międzynarodowej. Jego aktywność wykracza daleko poza obszary jazzowego mainstreamu. Intensywnie działa na polu twórczości związanej z muzyką klasyczną, musicalem i filmem.
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować